В Україні зростає кількість тих, хто підтримує зовнішнє незалежне тестування

Поділитися
В Україні зростає кількість тих, хто підтримує зовнішнє незалежне тестування Більшість українців все-таки позитивно сприймають зовнішнє тестування © sat.ericginsberg.com
При цьому кожен четвертий говорить про те, що воно проводиться нечесно.

Більше половини українців (59,5%) схильні підтримувати систему вступу до вишів з використанням зовнішнього незалежного тестування, свідчать дані опитування фонду "Демініціативи".

Роком раніше (жовтень 2013-го) таких людей було 53,4%, восени 2012-го - 49,4%.

При цьому 27,4% вважають, що при проведенні тестування поширена корупція. Це, однак, істотно менше, ніж на вступних іспитах у вузи (52,8%). 40,2% респондентів згодні з тим, що зовнішнє тестування зменшило рівень корупції при вступі у вищі навчальні заклади.

Більшість опитаних (62,2%) вважають, що тестування ставить усіх у рівні умови. Половина також вірять, що саме така методика дає змогу обдарованим дітям вступити до будь-якого вузу.

Серед основних проблем при вступі у вузи українці називали недостатню підготовленість до тестування випускників шкіл (35,5%). Примітно, що лише 24,2% з тих, хто сам складав тести або чиї близькі/знайомі робили це, не доводилося користуватися послугами репетиторів. Більше 40% говорять, що для цього довелося ходити на додаткові заняття з одного чи двох предметів, майже 10% - трьох предметів, 9,5% - фактично з усіх предметів.

Третина респондентів як проблему при вступі згадують недосконалість тестів (33,1%). При цьому кожен четвертий (26%) не впевнений в тому, що тестування проводиться чесно.

Опитування проводилося у грудні 2014-го Фондом "Демократичні ініціативи" за підтримки Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні, Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні та II Етапу Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні. Дослідження проводилися за загальнонаціональною квотною вибіркою. Кількість опитаних респондентів кожного дослідження становило від 2000 до 2600 у всіх триториально-адміністративних одиницях України: 24 областях, АР Крим, Києві та Севастополі. Вибірка - квотна, репрезентативна за статтю, віком (18-29, 30-54, 55 років і старші), освітою (нижче середньої, середня, вища), типом поселення (столиця, обласні центри, інші міста, села) і областями України. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Цієї осені міністерство освіти і науки затвердило ряд новацій у проведенні ЗНО в 2015 році. Так, тести з української мови та літератури з 2015 року будуть здавати всі випускники 11-х класів, незалежно від того, чи вони будуть вступати до вузів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі