В Україні зібралися підвищити розмір мінімальних аліментів на дітей

Поділитися
В Україні зібралися підвищити розмір мінімальних аліментів на дітей Петренко також пообіцяв ввести норму, згідно з якою діти будуть мати право на частину майна батьків © newsone.ua
Міністр юстиції особисто виступить з такою ініціативою.

Міністерство юстиції України готує зміни в законодавстві щодо прав дітей, батьки яких розлучилися, згідно з якими, зокрема, можуть збільшити розмір мінімальних аліментів, а також при розлученні батьків майно пропонують ділити і на дітей, повідомив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі ТСН.

"Зараз йде серйозне обговорення можливості збільшення обсягу утримання дитини після розлучення батьків. Вже розроблено законопроект, який пропонує збільшити мінімальний розмір аліментів на дитину. Крім того, ми можемо запозичити норму французького законодавства, за яким нащадки після розлучення батьків повинні отримати такий же рівень забезпечення, який вони мали під час проживання в повній сім'ї", - сказав міністр.

За його словами, він збирається особисто виступати з ініціативою ввести норму, згідно з якою діти будуть мати право на частку спільного майна колишнього подружжя нарівні з батьками. Також буде створена система стимулювання як батьків, так і органів влади на місцях, які подбають про всебічний і повноцінний розвиток дитини.

Раніше повідомлялося про те, що Мінюст направив у регіони мобільні групи для стягнення боргів з аліментів. За десять днів дії закону про несплату аліментів державні виконавці винесли понад 20 тисяч постанов.

6 лютого в Україні вступив в силу закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Відповідний документ був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України". Згідно із законом, боржником вважається один з батьків, який не платив аліменти протягом трьох місяців, внаслідок чого його дані вносяться до реєстру після звернення іншого батька. Якщо заборгованість по виплаті аліментів перевищить суму за шість місяців, боржника обмежуватимуть у праві виїзду за кордон, управління автомобілем, користування мисливською і пневматичною зброєю. Також неплатники аліментів тимчасово втрачають право згоди щодо виїзду дитини за кордон на навчання або лікування. Заборони будуть діяти до погашення заборгованості.

У грудні 2017 року Верховна Рада прийняла закон щодо посилення захисту прав дітей за допомогою нового порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів.

У лютому запрацював публічний реєстр неплатників аліментів, чий борг перевищує три місяці.

Детальніше про новий закон про аліменти читайте в статті Юлії Дузь "Боротьба зі злісними неплатниками аліментів: захист прав дитини або неприкритий піар?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі