В Україні збільшилася кількість нападів на працівників ЗМІ - ООН

Поділитися
В Україні збільшилася кількість нападів на працівників ЗМІ - ООН УВКПЛ за звітний період задокументувало 45 порушень і утисків прав людини © bank.gov.ua
За останні три місяці УВКПЛ задокументувало 30 випадків нападу на працівників ЗМІ і громадських активістів.

Згідно з інформацією Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), в Україні збільшилася кількість нападів на працівників засобів масової інформації. Про це йдеться в Доповіді про ситуацію з правами людини в Україні за період 16 травня – 15 серпня 2018 року, опублікованій на сайті УВКПЛ.

"Протягом аналізованого періоду УВКПЛ задокументувало збільшення кількості фізичних нападів на працівників засобів масової інформації та інших демотивуючих інцидентів, які перешкоджали їхній законній професійній діяльності", - йдеться в доповіді.

Відзначено, що за звітний період УВКПЛ задокументувало 30 випадків, коли мали місце порушення свободи слова і свободи ЗМІ. При цьому зафіксовані й випадки фізичних нападів із застосуванням насильства на працівників ЗМІ та громадських активістів, й акти приниження або залякування. За даними УВКПЛ, в результаті одного з нападів загинула людина. У доповіді також йдеться про те, що УВКПЛ стривожене зростанням жорстокості деяких інцидентів.

В Управлінні відзначили, що затягування розслідувань таких інцидентів сприяє зниженню громадянського простору. У той же час винні у нападах на цивільних активістів та працівників ЗМІ не притягнуті до відповідальності.

"УВКПЛ задокументувало 45 порушень і утисків прав людини, які були скоєні протягом звітного періоду, таких основних свобод, як свобода думок та їх вільне вираження, свобода мирних зборів і об'єднань, свобода релігії, а також право на захист від дискримінації на рівний захист з боку закону. Українська влада несе відповідальність за 36 з цих порушень", - йдеться у звіті.

У УВКПЛ стурбовані тим, що на непідконтрольній українській владі території, вкрай праві групи здійснили щонайменше 8 нападів, часто безкарно.

Нагадаємо, 17 вересня під час сутичок біля будівлі Генеральної прокуратури в Києві невідомі закидали яйцями знімальну групу телеканалу NewsOne, а журналістку, яка в цей час вела стрім, вдарили в обличчя. Сутички під ГПУ відбулися між силовиками і представниками націоналістичних рухів, які проводили під будівлею мітинг на захист уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва, якого екстрадували в Росію за запитом ФСБ РФ.

Раніше Генпрокуратура отримала доступ до інформації з телефонів трьох осіб, серед яких виявилися журналістки Наталія Седлецька і Христина Бердинських. Доступ до інформації з телефонів ГПУ отримала у справі про ймовірне розголошенні матеріалів НАБУ керівником бюро Артемом Ситником.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі