В Україні за три роки відкрито шість кримінальних справ за розкрадання в оборонці

Поділитися
В Україні за три роки відкрито шість кримінальних справ за розкрадання в оборонці Більшість з фігурантів справ переховуються в РФ © Autoconsulting
Всім фігурантам кримінальних проваджень вручені підозри.

В Україні протягом трьох років відкрито шість кримінальних проваджень за фактом розкрадання в оборонному комплексі України. Про це повідомив секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Іван Винник.

За його словами, першу справу порушено 1 квітня 2016 року ГПУ і військовою прокуратурою, останнє провадженння - 26 лютого 2019 року відкрило НАБУ. Всім фігурантам справ повідомлено про підозру.

"Нещодавно отримав підозру екс-керівник Генштабу Януковича Володимир Замана, Павло Лебедєв, Дмитро Саламатін, екс-міністри оборони, які руйнували армію, отримали відповідні підозри, зараз ховаються в Російській Федерації", - зазначив Винник.

Він додав, що підозри також отримали екс-міністр оборони часів прем'єр-міністра Януковича Михайло Єжель, який перебуває в Білорусі, та Валерій Іващенко, який переховується у Чехії. Крім того, Винник зазначив, що Комітет буде просити правоохоронні органи знімати гриф секретності з деяких матеріалів, зокрема, що стосуються закупівель і постачання оборонної продукції.

Раніше команда журналістських розслідувань Bihus.Info опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза.

На тлі гучного скандалу про припинення своїх повноважень на час розслідування повідомив сам Олег Гладковський. Ігор Гладковський і ДК "Укроборонпром" мають намір подати в суд на авторів розслідування.

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію і масштабні зловживання в оборонному секторі. Детальніше читайте в матеріалі DT.UA "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі