В Україні оголосили конкурс на посаду бізнес-омбудсмена - Україна - dt.ua

В Україні з'явиться новий бізнес-омбудсмен

6 березня, 02:30 Роздрукувати

Рада бізнес-омбудсмена оголосила конкурс на посаду.

Чинний бізнес-омбудсмен не хоче продовжувати свій контракт © ЮРцентр

Українська Рада бізнес-омбудсмена оголосила конкурс на відповідну посаду, повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Обов'язковою умовою для охочих стати бізнес-омбудсменом є володіння англійською мовою.

"Рада бізнес-омбудсмена оголосила про початок прийому заявок від потенційних кандидатів на посаду бізнес-омбудсмена України. Документи приймаються до 15 березня 2019 року. Бізнес-омбудсмен розглядає скарги щодо проявів корупції та будь-яких інших порушень законних інтересів підприємців органами державної та муніципальної влади, підприємствами під їх управлінням та окремими чиновниками. Рада бізнес-омбудсмена представляє та захищає інтереси бізнесу в державних органах", - повідомили в Мінекономрозвитку.

Зазначено, що до основних завдань бізнес-омбудсмена належить:

- очолювати Раду бізнес-омбудсмена, визначати і формувати стратегію її діяльності;

- ухвалювати рішення щодо розгляду тих або інших скарг від бізнесу або ж відхилення їх у разі відсутності належних для цього законодавчих підстав;

- здійснювати представницькі функції Ради у контактах з її наглядовою радою та органами державної влади;

- звітувати наглядовій раді про результати діяльності Ради бізнес-омбудсмена.

При цьому кандидати на цю посаду повинні володіти необхідними знаннями та навичками для виконання професійних обов'язків, мати вищу освіту ступеня магістра економіки або права, добре розумітися на економічних, соціальних та політичних проблем в Україні та мати відповідний професійний досвід. Обов'язковою умовою для кандидата є вільне володіння англійською мовою.

"Кандидати на посаду бізнес-омбудсмена не можуть займати жодну виборну посаду або ж посади в органах державної та місцевої влади. До участі в конкурсі також не допускаються кандидати, які протягом останніх 3 років працювали на державній службі чи в органах місцевої влади. Кандидати не можуть бути членами будь-якої політичної партії, а також мати фінансові чи інвестиційні інтереси в будь-якому бізнесі на території України", - додали у міністерстві.

Читайте також: ЄБРР видасть в 2019 році 160 грантів малому і середньому українському бізнесу

Як повідомлялося, бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета не планує продовжувати контракт на роботу на цій посаді після його закінчення в травні. За словами Шемета, він виконав свою місію – створив організацію, яка ефективно захищає законні права бізнесу в Україні. 

У листопаді минулого Альгірдас Шемета повідомив, що більшість скарг, поданих українськими підприємцями в Раду бізнес-омбудсмена в третьому кварталі, стосуються дій Державної фіскальної служби та прокуратури, проте за рік на 42% зменшилася кількість скарг на податківців, проте на 12% зросла кількість скарг на прокуратуру.

Колишній єврокомісар з питань оподаткування, митних питань, статистики, аудиту і боротьби з шахрайством Альгірдас Шемета був призначений на посаду бізнес-омбудсмена в грудні 2014 року.

Раніше Альгірдас Шемета був міністром фінансів в уряді Литви з 1997 по 1999 рік і в 2008-2009 рр. Обіймав посаду єврокомісара, спочатку з питань фінансового програмування та бюджету (2009-2010 рр..), а потім — з питань оподаткування, митних питань, статистики, аудиту і боротьби з шахрайством (2010 - 2014 рр..).

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >