Вступ до вишу - В Україні вступна кампанія до вузів розпочнеться 11 липня - Україна - dt.ua

В Україні вступна кампанія до вишів розпочнеться 11 липня

20 лютого, 2016, 05:23 Роздрукувати

В 2016 році в останній раз буде проходити набір на молодшого спеціаліста та спеціаліста.

Зарахування на бюджетні місця буде здійснено не пізніше 6 серпня © Андрій Товстиженко, DT.UA

Заступник міністра освіти і науки Інна Совсун повідомила, що вступна кампанія в українські внз буде проходити з 11 по 27 липня, gовідомляє прес-служба кабінету міністрів.

Вона зазначила, що в 2016 році термін вступної кампанії коротше, оскільки, як показала вступна кампанія минулого року, більше третини від загальної кількості заяв абітурієнтів подавалися в електронному вигляді.

Також у зв'язку з демографічною ситуацією кількість випускників, принаймні до 2019 року, буде зменшуватися, тому відкривати приймальні комісії на більш довгий термін недоцільно.

"Таке рішення не призведе до великих черг у приймальні комісії", - сказала Совсун.

За її словами, в поточному році особи, які вступатимуть на ті спеціальності, на які передбачається проведення співбесід, екзамени та творчі конкурси, будуть подавати документи у внз до 20 липня; зарахування на місця державного замовлення буде здійснено не пізніше 6 серпня.

Інна Совсун зазначила, що в цьому році востаннє буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та спеціаліста.

За словами першого заступника міністра, абітурієнти подаватимуть свої заяви щодо пріоритетності, яка була заснована в 2015 році.

"Система пріоритетності довела свою успішність. Це дозволило зробити процедуру більш автоматизованою і прозорою, зокрема, фактично 85% вступників у 2015 році були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування", - повідомила Совсун.

За її словами, під час вступної кампанії 2016 абітурієнт подає таку ж кількість заяв, як і в минулому - 15, скасовується регулювання за кількістю вузів, в які він може подати заяви, при цьому обмежується кількість спеціальностей, на які він може подати заяви - на 5 спеціальностей.

Також Совсун повідомила, що однією з важливих особливостей вступної кампанії у 2016 році є те, що міністерство вже не буде здійснювати ручне розподіл місць державного замовлення для внз встановлюється кількість місць за певною спеціальністю.

"Університети, згідно з показниками кількості державних місць, які у них були в минулому році, можуть додавати до 25% кількості абітурієнтів порівняно з минулим роком", - зазначила заступник міністра освіти.

Читайте також: МОН відібрало ліцензії у вишу Поплавського та заборонило Ківалову видавати дипломи магістрам з соціології

Детальніше про особливості вступу у вищі навчальні заклади України в 2016 році читайте в статті Ольги Стрелюк "Вступ-2016: не тільки нові спеціальності..." у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >