Виїзд дитини за кордон - В Україні вступили в силі нові правила виїзду дітей за кордон - Україна - dt.ua

В Україні вступили в силі нові правила виїзду дітей за кордон

28 серпня, 2018, 13:42 Роздрукувати

Дітям із неповних родин спростили процедуру виїзду за кордон.  

Зміни до "Правил перетинання державного кордону громадянами України", а також Закон України № 2475-VIII "Про внесення змін до деяких актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту дитини на належне утримання", який було прийнято Верховною Радою України 3 липня, сьогодні вступили в дію. Цими законодавчими актами удосконалено правила для виїзду за кордон дитини, яка проживає в неповній родині.

Відповідно до затверджених змін той з батьків, який проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів іншого з батьків більше 4 місяців. При цьому законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, у тому числі в складі організованої групи дітей.

Таким чином одиноким батькам, з якими проживають діти, не потрібно отримувати нотаріальний дозвіл, чим часто користувалися батьки-боржники і шантажували колишніх дружину чи чоловіка, вимагаючи відмовитися від аліментів.

Також збалансовано права обох батьків, адже право виїхати ненадовго за межі України з малюком також отримає той з батьків, який не проживає з дитиною. Проте лише у випадку, коли він є добросовісним платником аліментів. Для цього йому необхідно звернутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитиною. Дозвіл має бути наданий впродовж 10 днів. В іншому випадку за спрощеним порядком у наказному провадженні таке рішення виносить суд.

При цьому за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України – один місяць - передбачена адміністративна відповідальність.

Щоправда батьки-боржники, на яких накладено адміністративне стягнення, тимчасово обмежуються у праві на виїзд за кордон з дитиною. Строк такого обмеження становить 1 рік, окрім випадків наявності нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків.

Читайте також: Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину тепер становить розмір прожиткового мінімуму для дитини

Детальніше про нові правила виїзду дітей за кордон у супроводі одного з батьків читайте у матеріалі Юлії Дузь "Без дозволу за кордон" у "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >