Аліменти в Україні - В Україні посилили відповідальність за несплату аліментів - Україна - dt.ua

В Україні посилили відповідальність за несплату аліментів

3 липня, 2018, 11:35 Роздрукувати

"За" відповідний законопроект проголосували 230 народних депутатів.

В Україні збільшили термін обігу і період, за який може бути стягнуто аліменти © Василь Артюшенко, DT.UA

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №8296 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання". "За" проголосували 230 парламентаріїв. Передбачається посилити відповідальність за несплату аліментів і збільшити термін обігу та період, за який може бути стягнуто аліменти.

З метою захисту хворих дітей проект пропонує зменшення сукупного розміру заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт. У разі повторного вчинення протягом року адмінправопорушення, пов'язаного з несплатою аліментів, передбачається застосування адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин. Щодо осіб, які ухиляються від відбування стягнення, проект пропонує встановити адмінвідповідальність та передбачити покарання у вигляді адмінарешту на строк до 10 діб, а в разі злісного ухилення - кримінальну відповідальність і передбачити покарання у вигляді позбавлення волі терміном до двох років.

Положення законопроекту також передбачають покладання на засуджених до обмеження або позбавлення волі обов'язку працювати з метою забезпечення належного виконання рішень суду про стягнення аліментів на утримання дитини. До тримісячної зменшена сума заборгованості зі сплати аліментів на утримання хворої дитини для винесення держвиконавцем постанови про встановлення часових обмежень боржника у праві виїзду за межі України, у праві управління транспортом, у праві користування зброєю та у праві полювання.

Вводиться нарахування штрафів і за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів на рік (20% від суми несплачених аліментів), за два роки (30% від суми несплачених аліментів), за три роки (50% від суми несплачених аліментів). Документ передбачає автоматизований арешт коштів боржника за виконавчим провадженням про стягнення аліментів у порядку, визначеному Міністерством юстиції за погодженням з Національним банком.

Встановлюється, зокрема, можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або важко хвора дитина, самостійно вирішувати питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України з метою її лікування, навчання, а також відпочинку за наявності заборгованості другого з батьків зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

До прийняття закону така можливість для виїзду дітей була у разі наявності заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму за шість місяців. Планується, що при цьому відповідна згода другого з батьків не буде вимагатись у випадку виїзду дитини за межі України разом з тим із батьків, з ким вона проживає за рішенням суду, на строк до одного місяця.

Читайте також: З початку року виплачено 1,5 млрд гривень аліментів

У грудні 2017 року Верховна Рада прийняла закон щодо посилення захисту прав дітей за допомогою нового порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів. У лютому запрацював публічний реєстр неплатників аліментів, чий борг перевищує три місяці.

Детальніше про новий закон про аліменти читайте в статті Юлії Дузь "Боротьба зі злісними неплатниками аліментів: захист прав дитини або неприкритий піар?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Валерій Григоренко Валерій Григоренко 3 липня, 13:19 В Україні жахлива кількість розлучень. 5-6 чоловіків із 10 сплачують аліменти. Новий закон - драконівський, він захищає інтереси дитини, колишньої дружини, держави, кого завгодно, але не інтереси чоловіка. (До речі - ініціаторами 70% розлучень є жінки). Далеко не у всіх є машина, рушниця і велика зарплата, залишку якої вистачило б на нормальне життя чоловіка і перспективи знову одружитися не бомжем, бо нова сім*я повинна мати повноцінного батька майбутніх дітей. Цей закон лише збільшить кількість нелегально працевлаштованих та намагання зубожілих чоловіків десь щось украсти або отримати хабар. І заказати усім знайомим - не одружуйтесь і не народжуйте дітей. А це на порядок зменшує стабільність суспільства, тим більше, що у нас і так народжуваність менша, ніж смертність. А хто-небудь думав про майбутні вибори, за кого проголосують загнані в глухий кут чоловіки? згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >