В Україні немає єдиної концепції бачення бойових дій майбутнього – експерт - Україна - dt.ua

В Україні немає єдиної концепції бачення бойових дій майбутнього – експерт

24 січня, 13:48 Роздрукувати

Військове керівництво не помічає перспектив нових напрямків, зокрема, бойових роботів.

В Українській державі відсутня єдина концепція бачення бойових дій майбутнього, тому що немає достовірної програми розвитку армії, і як наслідок, замість вивіреної програми розвитку озброєнь – безсистемні закупівлі з акцентом на латання старих дірок.

У своїй статті для DT.UA директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак наводить конкретний приклад. За його даними, ЦНДІ ОВТ ЗСУ давно займається питанням розвитку безекіпажних бойових платформ. Сучасні тенденції розвитку армій вимагають цього. Наприклад, Туреччина у 2019 році представила лінійку бойових роботів вогневої підтримки UKAP, оснащених бойовими модулями. Європейські MBDA і Milrem Robotics у 2019 році створили роботів з керованою ракетною зброєю.

У листопаді 2019 року у США завершився тендер з розробки наземних роботів MUTT — для транспортування боєприпасів і спорядження. А в січні 2020 року Пентагон повідомив, що ЗС отримуватимуть роботанки в прискореному режимі — у рамках програм RCV-light і RCV-medium. Росія різко активізувала розробки бойових роботів, а у 2018 році випробувала "Уран-9" в Сирії, після чого оснастила його посиленою зброєю.

В Україні, як мінімум, п'ять приватних компаній ведуть розробки бойових роботів, крім того, ЦНДІ ОВТ ЗСУ просував створення зразка на базі однієї з діючих, створеної державним підприємством "найбільш цифрової бойової машини". Проте ось уже півтора роки військовим відомством не ухвалюється рішення щодо проведення дослідно-конструкторської роботи.

Автор підкреслює, що приватні компанії готові вкладати власні кошти — був би реальний інтерес Міноборони. Вони говорять про можливість трансформації наявних розробок у багатофункціональну платформу. За умови постановки на дистанційно керовану машину власних керованих ракет, приладів РЕБ і РЕР, забезпечення підтримки з повітря БАК.

На сьогодні, за словами Бадрака, підрозділ бойових роботів для розвідки, охорони і вогневої підтримки — не фантазії, а реальний спосіб різко знизити втрати особового складу. Деякі роботи вже успішно випробувані в зоні бойових дій і навіть викликали переполох у стані противника.

Експерт підкреслює, що роботи — це лише один, вирваний з контексту, приклад. Наведений, щоб продемонструвати: військове керівництво України готове бігти навздогін за передовими арміями світу, старанно не помічаючи перспектив нових проривних напрямків.

Читайте також: Між Міноборони і Генштабом є чимало розбіжностей щодо трансформації армії – експерт

Детальніше про нинішній стан справ в українській армії читайте у матеріалі Валентина Бадрака "Армія-2020: Між деклараціями і реаліями".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >