Булінг у школах: набув чинності закон про протидію цькуванню учнів - Україна - dt.ua

В Україні набув чинності закон про протидію булінгу в школах

19 січня, 11:09 Роздрукувати

Штрафи передбачаються як для тих, хто займається цькуванням, так і для вчителів, які на це не реагують.

За цькування у школах каратимуть штрафами та громадськими роботами © kolomyia.today

В Україні у суботу, 19 січня, набрав чинності закон, яким передбачено штраф за булінг і приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань над дітьми. Відповідний документ президент України Петро Порошенко підписав 16 січня.

Поняття "булінг" визначається, як "моральне або фізичне насильство, агресія в будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати своїм інтересам, мають ознаки свідомого жорстокого поводження".

Під булінг підпадає також цькування із застосуванням засобів електронних комунікацій, які вчиняються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи, або щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Штраф за таке порушення встановили на рівні 850-1700 гривень або громадські роботи 20-40 годин. Якщо цькування здійснює група осіб або ж порушення вчинено повторно протягом року – передбачається штраф 1700-3400 гривень або громадські роботи на строк 40-60 годин. Якщо порушники - підлітки у віці від 14 до 16 років, передбачені такі ж санкції, але їх накладатимуть на батьків або опікунів.

Законом також передбачений штраф для керівника закладу освіти, якщо він не повідомить поліції про факти булінгу. Санкція передбачає штраф 850-1700 гривень або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Керівник закладу освіти повинен "створити безпечне освітнє середовище, вільне від насильства і булінгу". Він повинен розробляти план заходів щодо протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування, повідомляти про такі випадки поліції.

Читайте також: І знову буллінг. Визначаємо і караємо!

Згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з булінгом в колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Крім цього, за даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу, 40% школярів, які зіткнулися зі знущаннями в колах однолітків, не розповідають про випадки цькування батькам, а 44% ніяк не протидіють булінгу через страх теж стати жертвою знущань.

Детальніше про підліткове цькування читайте у статті Алли Котляр "Булінг. З широко закритими очима" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >