В Україні можуть збільшити тривалість відпустки до 28 днів - Україна - dt.ua

В Україні можуть збільшити тривалість щорічної відпустки

15 травня, 13:09 Роздрукувати

Ця новація є у проекті Трудового кодексу України (№1658).

Тривалість основної відпустки може бути збільшена на чотири дні © pixabay.com

В Україні можуть збільшити тривалість щорічної основної відпустки з 24 до 28 днів. Ця новація є у редакції проекту Трудового кодексу України. Як повідомляє прес-служба Міністерства соцполітики, необхідність осучаснення трудового законодавства зумовлена змінами всієї системи суспільних відносин, що відбуваються у країні.

Зазначається, що 20 травня 2015 року народними депутатами було внесено на розгляд Верховної Ради проект Трудового кодексу України (доопрацьований, реєстр. № 1658). Відповідно до рішення комітету з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення створено робочу групу з доопрацювання проекту кодексу до другого читання.

Групою було проведено близько 40 засідань, на яких опрацьовувалися питання удосконалення положень законопроекту №1658, розглянуто та прийнято рішення з понад 1700 пропозицій. Пропозиції спрямовані першочергово на підвищення соціального захисту працівника, підкреслюють у міністерстві. 

Також робоча група приділила увагу аналізу 59 технічних зауважень до законопроекту, наданих Міжнародною організацією праці. Основоположні принципи в повному обсязі були враховані при доопрацюванні законопроекту, зазначають у відомстві.

Вказується, що ця редакція проекту Трудового кодексу містить низку новацій, серед яких, окрім збільшення відпустки, також є:

- оформлення трудових відносин шляхом укладення трудового договору між працівником і роботодавцем у письмовій формі;

- регламентується питання виконання працівником роботи дистанційно;

- врегульовано проблемні питання трудових відносин тимчасових працівників; 

- регламентуються повноваження держінспекторів праці з урахуванням вимог, визначених законодавством ЄС, що не дозволить роботодавцю уникнути відповідальності за порушення трудових прав працівників;

- встановлюються додаткові гарантії для вагітних жінок, зокрема, за ними зберігається середній заробіток за час проходження медичного огляду, пов'язаного з вагітністю; та інші положення.

Цей перелік не є вичерпним.

Читайте також: У червні українці двічі відпочиватимуть по три дні поспіль

У Міністерстві соцполітики зазначають, що чинний Кодекс законів про працю України був прийнятий у 1971 році, і незважаючи на внесені зміни, застарів та не відповідає сучасним умовам. Вказується, що роботу з удосконалення положень зазначеного вище законопроекту завершили ще в квітні 2017 року, однак він досі не розглянутий на пленарному засіданні парламенту.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >