В Україні миротворча операція відрізнятиметься від традиційних місій ООН – Волкер

Поділитися
В Україні миротворча операція відрізнятиметься від традиційних місій ООН – Волкер Волкер порівняв миротворчу місію в Україні з машиною, що дозволить рухатися в перед для виконання мінських домовленостей © Facebook/Генштаб ЗСУ
Попри скептицизм нового радника Трампа з нацбезпеки щодо доцільності такої місії, Волкер вважає її єдиною можливістю повернути Україні контроль над кордоном.

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер розділяє думку нового радника американського президента з нацбезпеки Джона Болтона, що більшість миротворчих місії ООН лише заморожують конфлікт. Однак пояснив, що "українська місія" відрізнятиметься за форматом від інших, пише "Радіо Свобода".

"Я згоден із Болтоном, що багато ООНівських миротворчих місій коштують дуже дорого, що часто вони створюють заморожені конфлікти, замість того, щоб розв'язувати їх. Це дуже серйозні сумніви. Однак те, про що ми говоримо у випадку зі Східною Україною, – це зовсім інше. Це не буде традиційна ООНівська миротворча операція через систему Об'єднаних Націй – вона базуватиметься на добровільній участі держав", – зазначив Волкер.

Тож спецпредставник Держдепу пообіцяв і надалі відстоювати цю ідею, вважаючи, що це єина можливість досягти миру та передати окуповану частину Донбасу під контроль Україні.

"Це має спрацювати для всіх, це те, що відповідає Мінським домовленостям, це машина для того, щоб рухатися вперед до їхнього повного виконання", – переконаний Волкер.

За словами дипломата, він розглядає місію для України винятково як "перехідний механізм для того, аби перейти від сьогоднішньої ситуації, коли контроль здійснює Росія, до ситуації, коли контроль буде українським". При цьому Волкер сумнівається, що Росія застосує право вето у Раді безпеки ООН для того, щоб заблокувати цю миротворчу операцію.

"Ніхто ж не пропонує це нав'язувати. Росія має бачити це, як конструктивних механізм для імплементації Мінських домовленостей, тож ідея російського вето не повинна виникнути", – прогнозує Волкер.

Президент України Петро Порошенко звернувся до генсека ООН з проханням направити на Донбас спеціальну місію для оцінки вартості, чисельності та необхідних термінів для розгортання миротворців, який має повноваження зробити це без рішення Ради безпеки організації. За його словами, більше 40 країн готові направити своїх миротворців на схід України.

Раніше про своє бажання долучитися до відправки вйськових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН заявляла Білорусь. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявляв про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі