В Україні кожен власник ID-картки тепер може отримати електронний підпис

Поділитися
В Україні кожен власник ID-картки тепер може отримати електронний підпис Для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код © telegraf.in.ua
Послугою зможуть скористатися громадяни України, які досягли 18 років.

Міністерство внутрішніх справ та Державна міграційна служба презентували у середу кваліфікований електронний підпис на ID–картку (КЕП). Нова послуга є абсолютно безкоштовною, повідомляє преслужба МВС.

Вказується, що ID–картка видається на основі Єдиного держреєстру та має надійний захист, містить біометричні дані та дані обміну між всіма реєстрами. Наразі презентовано ID–картку як носій електронного підпису.

"Це можливе зчитування даних всіма операційними системами, перевірка достовірності даних, інструмент автоматизованої ідентифікації та використання у якості надійного захисту за рахунок електронного підпису. Це означає, що ви можете користуватися електронними сервісами. Як державного органу, так і бізнесу. В тому числі реєструвати бізнес. Від сьогодні електронний підпис на ID–карту можна отримати безкоштовно", - заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Послуга є доступною для громадян України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становитиме два роки. Послугу можна отримати одразу після отримання нової ID-картки (у терпідрозділі ДМС за місцем реєстрації особи) або записати на раніше видану ID-картку (у будь-якому терпідрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації).

Для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який вказується власником ID-картки під час її отримання. Зазначимо, що оформлення КЕП та внесення його на чіп ID-картки не є обов'язковим і здійснюється за бажанням.

Кваліфікований електронний підпис є одним з атрибутів електронного документу, що підтверджує його справжність і приналежність конкретному громадянину. За допомогою КЕП можна отримати доступ до інформаційних держсистем та користуватися електронними сервісами.

Раніше Андрій Паливода у своїй статті для DT.UA писав про те, що звести все спілкування громадянина з державними органами до роботи з програмою на мобільному пристрої - задум дуже гарний. Але надто важкий для реалізації. Навіть якщо вдасться подолати людський фактор, усе одно виявиться, що перебудувати роботу існуючих держорганів не вийде. "Електронну державу" треба створювати з нуля. Детальніше про головну небезпеку цього задуму читайте у матеріалі ""Держава в смартфоні": гарна, але далека від реалізації ідея".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі