В Україні більшість сіл об'єднуються навколо міст і селищ, а не створюють окремі громади

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні більшість сіл об'єднуються навколо міст і селищ, а не створюють окремі громади Стимули для консолідації містами і селищами сільських громад містяться в законодавстві
Міста і селища активно включилися в консолідацію сільського населення, ініціюючи об'єднувальні процеси.

В Україні спостерігається чіткий вектор консолідації містами і селищами сіл. 42% створених об'єднаних територіальних громад є міськими (14%) і селищними (28%), тоді як до реформи їх частка становила лише 11%.

Новосформовані міські і селищні ОТГ консолідували більшість населення і населених пунктів. Окремі з них об'єднали по 40 і більше сіл.

Про це йдеться у статті для DT.UA Ольги Попової, доктора економічних наук, головного наукового співробітника ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України".

"Наприклад, кількість населення в Лиманській міській ОТГ (створена на основі міста-району) Донецької області - 44,7 тис., до неї увійшло 13 рад і 40 населених пунктів. У Дунаєвецькій міській ОТГ Хмельницької області - майже 40 тис. населення, об'єднано 26 рад і 51 населений пункт. До складу Шишацької селищної ОТГ Полтавської області увійшло 63 населені пункти (24 села невеликі - до 50 жителів) з населенням 15,3 тис. осіб", - йдеться у статті.

Попова наголошує, що стимули для консолідації містами і селищами сільських громад містяться уст. 10 Закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад" і постанові Кабінету міністрів України від 16 березня 2016 р. №200 "Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад".

Читайте також: З проекту реформи децентралізації слід вилучити норму про особливий статус ОРДЛО – Парубій

"Вони унормовують, що обсягфінансової підтримки розподіляється між бюджетами об'єднаних територіальних громад пропорційно площі та кількості сільського населення. Очільники реформи заявляють, що підтримуватимуть максимально ті громади, які максимально об'єднали кількість громадян, максимальні площі і, найголовніше, залучили до своїх територій максимальну кількість сільського населення", - наголошує автор.

Нагадаємо, реформа децентралізації, покликана поліпшити життя жителів найбідніших регіонів, майже не позначилася на благополуччі українських сіл. Про це йдеться у статті Юлії Самаєвої для DT.UA.

Детальніше про реформу громад читайте у статті Ольги Попової "Реформування громад: "добровільність" без альтернативи" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі