В Україні анонсували декомунізацію 8 березня та 9 травня

Поділитися
В Україні анонсували декомунізацію 8 березня та 9 травня На зміну радянським святам прийдуть патріотичні українські
Український інститут національної пам'яті підготував відповідний законопроект, громадські обговорення відбудуться найближчим часом.

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив про можливу декомунізацію радянських свят. Він дав інтерв'ю виданню "Апостроф" у п'ятницю, 27 січня.

"Нами вже розроблено проект закону "Про державні свята в Україні". Найближчим часом будемо виставляти на громадське обговорення це питання", - наголосив В'ятрович.

За словами директора інституту, сучасний український календар наповнений новими патріотичними святами, але зберіг при цьому свята радянської епохи.

"Головним завданням у цьому напрямку (декомунізації радянських свят – ред.) буде, дійсно, упорядкування цих свят. Я думаю, що в цьому році депутати підтримають нашу ініціативу і приймуть цей закон", - зазначив він.

Володимир В'ятрович вважає, що українцям "не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня". Він також радить відмовитися від святкування 8 березня і перевести акцент з 9 травня, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на 8 травня – День пам'яті та примирення.

"На державному рівні повинні відзначатися, напевно, тільки ті свята, які відзначають події, які були переломними, надзвичайно важливими для України як держави – День незалежності, День Конституції, а не якісь свята, які дісталися нам у спадок від радянського минулого", - додав історик.

Голова Інституту національної пам'яті вважає великою перемогою безболісну відмову українського суспільства від святкування 23 лютого.

"Це свято вже майже зникло, і показником того є бізнес і комерція, які теж переорієнтувалися. Тобто, 14 жовтня абсолютно поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого. З часом 14 жовтня повністю приживеться, і буде саме тим днем, в який ми будемо згадувати захисників України, захисників у широкому сенсі", - пояснив В'ятрович.

Він також відзначив зростання числа людей, які не хотіли б повертатися в радянське минуле, тому що "радянський період - це не тільки ковбаса по 2 рубля, тиша і спокій, а ще страшні репресії і мільйони убитих людей". Притому кількість таких людей зростає не тільки за рахунок природної зміни поколінь, але і за рахунок оприлюднення раніше невідомих історичних фактів про життя в Радянському Союзі, вважає історик.

"І знаєте, страшно, але дуже повчальним є те, що дуже багато людей на території того ж окупованого Донбасу виходили на вулицю проти української влади саме для того, щоб повернутися до радянського минулого, зараз отримали таку можливість. На жаль для них, вони повернулися не в якесь більш чи менш сите і спокійне минуле 70-х років, а в страшні і голодні 50-і або 40-і або навіть 30-ті роки, коли панував терор, голод і страх", - резюмував Володимир В'ятрович.

Нагадаємо, 30 травня 2016 року у Верховній Раді України зареєстрували законопроект, яким пропонувалося виключити з переліку святкових днів День міжнародної солідарності трудящих (1 і 2 травня). Свої підписи під проектом №4722 поставили 11 депутатів з різних фракцій.

Крім того, задля увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років автори законопроекту пропонували зберегти тільки День пам'яті та примирення, який відзначається щорічно 8 травня, скасувавши державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня).

У квітні 2015 року Верховна Рада прийняла закон "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років", яким 8 травня в Україні був оголошений Днем пам'яті та примирення. Меморіальні заходи до Дня пам'яті та примирення відрізняються від тих, до яких традиційно звикли на пострадянському просторі. У ці дні не проводяться розважальні заходи, а шанують десятки мільйонів жертв Другої світової війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі