В ООН закликали владу зупинити погроми ромів в Україні

Поділитися
В ООН закликали владу зупинити погроми ромів в Україні Експерти закликали владу виплатити циганам компенсації за втрату житла. © 112 Україна
Інциденти з переслідування ромів повинні розслідуватися з урахуванням обтяжуючих обставин.

Організація Об'єднаних Націй закликала Україну вжити заходів для припинення систематичних переслідувань ромської національної меншини. Про це йдеться в офіційній заяві експертної групи ООН, опублікованій в середу, 18 липня.

Експерти ООН закликали українську владу вжити заходів для дотримання міжнародних зобов'язань з прав людини, в тому числі щодо захисту прав осіб, які належать до національних, етнічних, релігійних і мовних меншин.

"Ми засуджуємо ці огидні акти залякування і насильства щодо представників ромської меншини в Україні. Ми шкодуємо про відсутність з боку української влади, і зокрема, з боку національної і місцевої поліції ефективних заходів щодо захисту представників меншості проти таких дій", - йдеться в заяві.

В ООН також висловили серйозну стурбованість зростанням ненависті і насильства на расовому ґрунті відносно цього співтовариства - особливо проти її вразливих членів, жінок і дітей.

Наголошується, що напади на циган почалися у квітні 2018 року і, згідно з наявною в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини інформації, їх здійснюють члени угруповань вкрай правого спрямування. Ці атаки спрямовані в тому числі на жінок і дітей - такі напади були зафіксовані в різних місцях, включаючи Київ, Харків, Тернопіль та Львів. Помешкання ромів підпалюються, а самі члени громади піддаються залякуванням і образам, їх силою виганяють з будинків.

"Дуже важливо, щоб такі ненависницькі і расистські мотивовані злочини ефективно переслідувалися за законом, з урахуванням додаткових обтяжуючих обставин - "расової, національної чи релігійної ненависті або ворожнечі", а не вважалися простим "хуліганством", - вважають експерти ООН.

На їхню думку, тим, хто в результаті нападів, позбувся будинків і майна, влада повинна надати житло і виплатити компенсацію.

Підписи під заявою поставили спецдоповідники ООН: з питань меншин Фернан де Варенн, з права на житло Лейлані Фархаї і сучасних форм расизму Тендайі Ачеуме.

Нагадаємо, в Раді Європи також засудили напади на ромів в Україні. 23 червня близько опівночі група молодих людей напала на табір ромів на околиці Львова. Внаслідок нападу одна людина загинула і ще четверо отримали поранення. Затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 15 років або довічне позбавлення волі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі