В окупованому Сімферополі на місці храму ПЦУ зводять житло для ФСБ – активіст

Фото
Поділитися
"Віджати" земельну ділянку російські окупанти намагалися з 2015 року.

Окупаційна адміністрація Криму зводить на "віджатій" земельний ділянці, виділеній для будівництва кафедрального собору УПЦ Київського патріархату (увійшла до складу ПЦУ – ред.) у Сімферополі, житловий комплекс для працівників ФСБ, повідомляє активіст, директор ДП "Національне газетно-журнальне видавництво" Андрій Щекун.

"У Сімферополі, біля ліквідованої Української школи-гімназії, на місці, де у 2013 році було виділено земельну ділянку під будівництво кафедрального собору в ім'я Христа Спасителя Української православної церкви Київського патріархату, окупанти без будь-яких рішень розпочали будівництво житлового комплексу для працівників ФСБ РФ", - пише активіст на своїй сторінці в Facebook.

Крім цього, на цій самій ділянці російськими окупантами українського півострова розпочато роботи по геодезії для будівництва храму. Імовірно, неканонічної колишньої УПЦ Московського патріархату, що під юрисдикцією Російської православної церкви.

За словами активіста, листа з вимогою "добровільно відмовитись від права постійного користування" земельною ділянкою архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент отримав вже за рік від початку анексії Криму, в 2015 році.

"Прошу відповідно до Земельного кодексу Російської Федерації передати право користування на земельну ділянку шляхом добровільної відмови від права постійного користування земельною ділянкою, наданого під будівництво собору, з метою надання відповідної земельної ділянки УФСБ Росії по Республіці Крим і місту Севастополя для будівництва багатоквартирних житлових будинків", - йшлося у листі, цитованому Андрієм Щекуном.

Зазначимо, до анексії у Криму налічувалося 44 парафії УПЦ Київського патріархату. Зараз на окупованому півострові залишилося кілька храмових приміщень релігійних громад помісної церкви.

Влітку 2017 року "виконавча служба" вже блокувала роботу храму святих Володимира і Ольги – головного кафедрального храму української помісної церкви на окупованому півострові – на підставі рішення так званого "арбітражного суду" про передачу першого поверху будівлі у "державну власність". Силовики окупантів виламали двері, пошкодили вівтар, викрали цінності і блокували доступ парафіян до храму.

У лютому 2019 року архієпископ Климент отримав припис так званого "міністерства майнових і земельних відносин Криму" з вимогою залишити приміщення храму. У Православній церкві Україні дії окупантів пов'язують із бажанням помститися священику за його правозахисну діяльність і підтримку українських політв'язнів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі