В НАБУ наголосили на законності повідомлення про підозру Насірову

Поділитися
В НАБУ наголосили на законності повідомлення про підозру Насірову В НАБУ вважають дії детективів із повідомлення про підозру Роману Насірову цілком законними © НАБУ / Flickr
Заяви щодо "помилок" детективів у відомстві вважають маніпулятивними та такими, що мають на меті введення суспільства в оману.

У Національному антикорупційному бюро України прокоментували зауваження Генерального прокурора Юрія Луценка про "помилки" співробітників НАБУ під час повідомлення про підозру відстороненому від посади голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

"На момент вручення повідомлення про підозру голова ДФС перебував у притомному стані та не потребував невідкладної медичної допомоги, що було пізніше підтверджено офіційними висновками комісії лікарів. Жодних документів, які б свідчили про зворотнє, стороною захисту надано не було", - зазначається в прес-релізі відомства.

У Бюро також підкреслили той факт, що повідомлення про підозру є процесуальною, а не слідчою дією. Саме тому на неї не розповсюджується норма про заборону вчинення у проміжок часу з 22:00 до 6:00.

"Нагадуємо також, що згідно ч.1 статті 278 КПК України, письмове повідомлення про підозру має бути вручене особі в день його складання слідчим або прокурором. Відтак, повідомивши про підозру голові ДФС 2 березня, детективи НАБУ лише виконали норму закону, оскільки саме того дня прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури підписав цей документ", - наголосили там.

На пропозицію генпрокурора щодо "виставлення поста під палатою" у Насірова у відомстві відповіли, що "будь-яке обмеження свободи підозрюваного можливе лише після складання протоколу про затримання". Та нагадали, що саме це й було зроблене о 23:50, 2 березня.

"Таким чином, детективи Бюро та прокурори САП діяли у чіткій відповідності з нормами КПК України", - повідомили у прес-службі НАБУ.

У Бюро наголосили на тому, що будь-які спроби поставити під сумнів законність повідомлення про підозру голові ДФС у вечірній час 2 березня вважають маніпулятивними та "такими, що свідчать або про недостатню правову обізнаність коментаторів, або про їхній свідомий намір ввести суспільство в оману".

Як повідомлялося, пізно ввечері 2 березня детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру в палаті "Феофанії", куди його госпіталізували вранці з діагнозом "гіпертонічний криз".

У прес-службі НАБУ пояснили, що слідчі дії стосовно Насірова проводяться в рамках розслідування "газової справи Онищенка" по епізоду про незаконне надання відстрочки зі сплати ренти компаніями-учасниками корупційної схеми. Його підозрюють у вчиненні дій, які завдали державі збитків на суму два мільярди гривень.

У неділю, 5 березня, Солом'янський районний суд Києва розпочав розгляд клопотання САП щодо обрання запобіжного заходу усуненому голові ДФС. Після того, як адвокати Насірова заявили клопотання про відвід судді, у засіданні було оголошено перерву до понеділка у зв'язку з відсутністю на робочому місці ще одного чергового судді.

72-годинний термін попереднього затримання Насірова закінчився в неділю, 5 березня, а рішення суду про запобіжний захід щодо нього прийнято не було. Судове засідання, на якому йому мають обрати запобіжний захід, відновилося в понеділок, 6 березня. Під час судового засідання було відхилено клопотання захисту відстороненого від посади голови ДФС Романа Насірова про відвід судді Олександра Бобровника.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі