Як зміняться умови вступу в університети у 2020 році - Україна - dt.ua

В МОН підготували зміни до умов вступу 2020: менше заявок, більше спеціальностей

8 серпня, 2019, 13:20 Роздрукувати

Також розширять перелік спеціальностей магістратури, для яких доведеться здавати ЗНО.  

© Андрій Товстиженко, DT.UA

В умови прийому до вищих навчальних закладів на 2020 рік планують внести низку змін. Зокрема можливість подати заявки на бюджет буде зменшено до п'яти, однак знімуть обмеження за спеціальностями, а також розшириться практика проведення "ЗНО в магістратуру". Як повідомили в Міністерстві освіти України, ці пропозиції незабаром розмістять на сайті для громадського обговорення.

"Ми розраховуємо, що Умови прийому на 2020 рік будуть винесені на громадське обговорення на наступному тижні, й у них буде низка новацій. Зокрема, це зменшення кількості заяв, які вступники на бакалавра можуть подати на бюджет, з 7 до 5, при одночасному знятті обмеження за кількістю спеціальностей", – повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Раніше Міністр Лілія Гриневич пояснила, що зменшення кількості заяв, зокрема, пов'язане з високим рівнем відмови вступників від рекомендацій на бюджет за 6-м і 7-м пріоритетами. Цього року він становить понад 35%, і це при тому, що рекомендації за цими пріоритетами отримує найменша частка вступників – лише 3,1% та 2,5% відповідно.

Також в Умовах прийому на наступний рік планують розширити перелік спеціальностей магістратури, для вступу на які треба буде складати єдиний іспит за технологією ЗНО.

"Результати свідчать, що ця практика відверто позитивна, вона підтягує рівень знань наших випускників бакалаврату та вступників у магістратуру. Ми бачимо, що суспільство чітко усвідомлює: здобути сучасну освіту магістра без певного рівня володіння іноземною мовою просто фізично неможливо. Це своєю чергою серйозно сприяє підвищенню якості вищої освіти", – зауважив Олег Шаров.

Він додав, що ще однією новацією має стати перехід від відомчих широких конкурсів до національного конкурсу. Тобто коли конкуренція за бюджетні місця між кращими вступниками не залежатиме від підпорядкування вишу.

Читайте також: Гриневич назвала ВНЗ, де найбільше рекомендованих для зарахування на бюджет абітурієнтів

Зазначимо, що за словами міністерки освіти і науки України Лілія Гриневич, у 2019 році абітурієнти більш виважено обирали спеціальності та виші, а завдяки механізму "місце йде за студентом" 75,4% рекомендованих до зарахування абітурієнтів отримали місця в омріяних університетах.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >