В КСУ знайшли юридичну відмашку для недопуску Шевчука до роботи

Поділитися
В КСУ знайшли юридичну відмашку для недопуску Шевчука до роботи © НБУ / Flickr
Поновлений на посаді екссуддя сьогодні знову з'явився в суд.

Поновлений на посаді судді та голови Конституційного суду України Станіслав Шевчук в середу знову прибув із вимогою до КС допустити його до роботи, але в Суді зазначили, що не володіють відповідним рішенням Окружного адміністративного суду Києва, засвідченим гербовою печаткою.

Як повідомила прес-служба КС, Шевчук в середу звернувся з усною вимогою допустити його до робочого місця. Він зазначив, що у рішенні Окружного адміністративного суду Києва йдеться про негайне виконання рішення в частині поновлення його на посаді судді та голови Конституційного суду України.

Йому роз'яснили, що КС вранці 15 жовтня приступив до розгляду цього питання. Але в той же час, станом на 16 жовтня в КС відсутнє відповідне рішення Окружного адмінсуду Києва, завірене гербовою печаткою, як того вимагає чинне законодавство України. Крім того, як скорочений, так і повний текст рішення у цій справі відсутні в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

"Надана особисто Станіславом Шевчуком 15 жовтня 2019 року копія скороченого судового рішення Окружного адміністративного суду Києва від 11 жовтня 2019 року не завірена належним чином, як того вимагає інструкція з діловодства в адміністративних судах України", - відзначили в КС.

Нагадаємо, 14 травня судді КСУ висловили недовіру голові Конституційного суду Станіславу Шевчуку і проголосували за його звільнення з посади судді "за суттєвий дисциплінарний проступок, грубе або систематичне нехтування своїми обов'язками або невідповідність займаній посаді". Звільнення Шевчука підтримали 12 з 18 суддів.

Згідно з висновком постійної комісії, Станіслава Шевчука звільнили з посади судді Конституційного суду України через перевищення ним службових повноважень, тиску на суддів і грубе і систематичне нехтування своїми обов'язками, "що є несумісним зі статусом судді Конституційного Суду України".

Шевчук звинуватив у своєму звільненні президента Петра Порошенка, назвав дії колег "антиконституційним переворотом" і пообіцяв оскаржити їхнє рішення в суді.

Водночас саме Станіслава Шевчука вважають відповідальним за рішення про скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, прийняте в лютому 2019 року, після якого НАБУ довелося закрити низку резонансних справ.

На спеціальному пленарному засіданні 17 вересня судді Конституційного суду України вибрали головою суду Олександра Тупицького, а його заступником був обраний Сергій Головатий.

Окружний адміністративний суд Києва на засіданні 11 жовтня відновив звільненого з посади голови КСУ Станіслава Шевчука на посаді судді Констиуционного суду України і його голови.

Вранці 15 жовтня Шевчук подав заяву до КС про поновлення його на посаді судді та голови Конституційного суду, подавши також завірену копію скороченого рішення Окружного адмінсуду від 11 жовтня зі вступної та резолютивної частин.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі