Шевчуку в КСУ вказали на відсутність юридичних підстав для негайного поновлення на посаді - Україна - dt.ua

В КСУ знайшли юридичну відмашку для недопуску Шевчука до роботи

16 жовтня, 13:02 Роздрукувати

Поновлений на посаді екссуддя сьогодні знову з'явився в суд.  

© НБУ / Flickr

Поновлений на посаді судді та голови Конституційного суду України Станіслав Шевчук в середу знову прибув із вимогою до  КС допустити його до роботи, але в Суді зазначили, що не володіють відповідним рішенням Окружного адміністративного суду Києва, засвідченим гербовою печаткою.

Як повідомила прес-служба КС, Шевчук в середу звернувся з усною вимогою допустити його до робочого місця. Він зазначив, що у рішенні Окружного адміністративного суду Києва йдеться про негайне виконання рішення в частині поновлення його на посаді судді та голови Конституційного суду України.

Йому роз'яснили, що КС вранці 15 жовтня приступив до розгляду цього питання. Але в той же час, станом на 16 жовтня в КС відсутнє відповідне рішення Окружного адмінсуду Києва, завірене гербовою печаткою, як того вимагає чинне законодавство України. Крім того, як скорочений, так і повний текст рішення у цій справі відсутні в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

"Надана особисто Станіславом Шевчуком 15 жовтня 2019 року копія скороченого судового рішення Окружного адміністративного суду Києва від 11 жовтня 2019 року не завірена належним чином, як того вимагає інструкція з діловодства в адміністративних судах України", - відзначили в КС.

Читайте також: Остаточне рішення щодо поновлення Шевчука на посаді будуть приймати судді КСУ — ЗМІ

Нагадаємо, 14 травня судді КСУ висловили недовіру голові Конституційного суду Станіславу Шевчуку і проголосували за його звільнення з посади судді "за суттєвий дисциплінарний проступок, грубе або систематичне нехтування своїми обов'язками або невідповідність займаній посаді". Звільнення Шевчука підтримали 12 з 18 суддів.

Згідно з висновком постійної комісії, Станіслава Шевчука звільнили з посади судді Конституційного суду України через перевищення ним службових повноважень, тиску на суддів і грубе і систематичне нехтування своїми обов'язками, "що є несумісним зі статусом судді Конституційного Суду України".

Шевчук звинуватив у своєму звільненні президента Петра Порошенка, назвав дії колег "антиконституційним переворотом" і пообіцяв оскаржити їхнє рішення в суді.

Водночас саме Станіслава Шевчука вважають відповідальним за рішення про скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, прийняте в лютому 2019 року, після якого НАБУ довелося закрити низку резонансних справ.

На спеціальному пленарному засіданні 17 вересня судді Конституційного суду України вибрали головою суду Олександра Тупицького, а його заступником був обраний Сергій Головатий.

Окружний адміністративний суд Києва на засіданні 11 жовтня відновив звільненого з посади голови КСУ Станіслава Шевчука на посаді судді Констиуционного суду України і його голови.

Вранці 15 жовтня Шевчук подав заяву до КС про поновлення його на посаді судді та голови Конституційного суду, подавши також завірену копію скороченого рішення Окружного адмінсуду від 11 жовтня зі вступної та резолютивної частин.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >