У Криму почали збір допомоги дітям заарештованих кримськотатарських активістів

Поділитися
У Криму почали збір допомоги дітям заарештованих кримськотатарських активістів Чубаров нагадав про 171 дитину, яку російські окупанти позбавили батьківської опіки
Російські окупанти за один ранок позбавили батьківської опіки 55 дітей.

Кримський журналіст Шевкет Наматуллаєв ініціював збір коштів для допомоги дітям кримськотатарських активістів, заарештованих в окупованому Криму за сфабрикованими звинуваченнями.

"Після вчорашньої ранкової облави окупаційних силовиків на кримських татар, 55 дітей залишилися без батьків!.. Тепер в Криму дітей у сім'ях політв'язнів, яким потрібна наша допомога за відсутності їх батьків, стало 116 + 55 = 171 ", - повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від" Блоку Петра Порошенко "Рефат Чубаров на своїй сторінці в Facebook в четвер, 28 березня.

Політик закликав небайдужих громадян підтримати цю ініціативу і не залишити без допомоги дітей, яких російські окупанти позбавили батьківської опіки.

"Давайте ж виявимо солідарність з кримськими татарами, які продовжують боротися проти російської окупації Криму", - підсумував Чубаров.

Допомогою дітям кримськотатарських політв'язнів займається фонд "Бізім балалар".

Нагадаємо, близько 6:00 ранку в середу, 27 березня, співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками до будинків 25 кримських татар в анексованому Криму. Більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованою російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір".

Російські силовики затримали 20 кримських татар, переважно активістів, цивільних діячів, блогерів і журналістів. Вранці 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали ще трьох, членів правозахисної групи "Кримська солідарність". Усіх затриманих заарештували до 15 травня. Їм інкримінують створення терористичної організації і участь в ній.

Національна поліція України відкрила проти співробітників ФСБ і Росгвардії кримінальну справу за ч.2 статті 162 Кримінального кодексу ​​України - порушення недоторканності житла. Їм загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило масові обшуки й затримання кримських татар в анексованому Криму та закликало міжнародне співтовариство відреагувати на них. Позицію України підтримав Європейський Союз.

Україна також повідомила ООН і ПАРЄ про новий виток репресії на окупованому півострові.

Тим часом Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі