У КМДА ухвалили рішення не демонтувати колишню Арку дружби народів

Поділитися
У КМДА ухвалили рішення не демонтувати колишню Арку дружби народів © Википедия
У відомстві наголосили, що монумент вважається візитівкою столиці, а її сенс нині вже переосмислений.

У Департаменті культури КМДА заявили, що не демонтуватимуть Арку Свободи українського народу. Про це повідомляє пресслужба відомства.

У відомстві нагадали, що після початку повномасштабного вторгнення Київрада ухвалила рішення про перейменування Арки дружби народів на Арку Свободи українського народу. Радянську скульптуру двох робітників – символ возз’єднання України та Росії – демонтували у квітні того ж року.

"Після фахового вивчення та консультацій із громадськістю робоча група КМДА з вивчення питань щодо усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою Росії та СРСР, з публічного простору міста Києва 19 січня цього року прийняла рішення про збереження Арки Свободи українського народу", – йдеться у заяві.

У КМДА також зазначили, що нині столиця перебуває на фінальній стадії декомунізації та дерусифікації обʼєктів.  

"Загалом представники столичної влади разом із фахівцями профільних інституцій НАН України, Інституту Національної пам’яті та експертами сформували перелік 297 пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою Росії та СРСР, що рекомендували до усунення та/або переміщення до спеціально визначених місць зберігання таких об’єктів. Із них 95 пам’ятників і понад 200 пам’ятних знаків та елементів оздоблення", – підкреслили у департаменті.

Окрім того, кажуть у відомстві, витрата значних коштів з міського бюджету на демонтаж Арки Свободи українського народу не є сьогодні найнагальнішим питанням. Адже під час воєнного стану місто насамперед спрямовує фінанси на допомогу Збройним Силам України, безперебійне функціонування бюджетної сфери та вирішення життєво важливих потреб столичних мешканців.

Нагадаємо, 17 квітня Мінкульт визнав, що Арка Свободи українського народу, яка колись мала назву дружби народів, не є нерухомою пам’яткою історії України. Це рішення відкривало шлях до її демонтажу.

У міністерстві нагадали, що арку встановили 1982 року з нагоди відзначення 60-річчя створення СРСР та 65-річчя Жовтневого перевороту 1917 року. У відомстві підкреслили, що конструкція є символікою російської імперської політики та підлягає повному демонтажу.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі