В двох третинах домогосподарств України є працюючі, в половині з них – працює одна людина

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В двох третинах домогосподарств України є працюючі, в половині з них – працює одна людина Працюючі люди є в 62% домогосподарств
У середньому в цих домогосподарствах по 1,59 працюючої людини.

На початок 2014 р. в Україні було 16945 тис. домогосподарств, включаючи 869 тис. домогосподарств в АР Крим і м. Севастополі. Середній розмір домогосподарства по Україні становить 2,58 чол.

Про це свідчать дані обстеження умов життя домогосподарств, які проводяться щорічно Держстатом України, пише у статті для DT.UA Андрій Ревенко.

Середній розмір домогосподарства досить сильно різниться за регіонами. Найбільший розмір у Закарпатській - 3,47 і Волинській областях - 3,03 чол., а найменший - у Чернігівській - 2,32 і Кіровоградській областях - 2,29 чол. У Києві середній розмір домогосподарства практично такий самий, як у цілому в Україні, - 2,59 чол. Слід зазначити, що від часу початку обстежень кількість домогосподарств в Україні та їхній середній розмір зменшилися. На початок 2000 р. у нас було 17680 тис. домогосподарств, а їхній середній розмір становив 2,76 чол.

Читайте також: Багаті українці відмовляються брати участь у соцдослідженнях

Із загальної кількості 22,6% становлять домогосподарства з однієї людини, найбільша частка - 30,8% - із двох, 24,6 - із трьох, 13,9 - із чотирьох і 8,1% - з п'яти й більше чоловік.

Тільки в 37,9% сімей є діти (до 18 років), а 62,1% - це домогосподарства без дітей. Але з них значну частину становлять сім'ї старших вікових груп, у яких є діти, але вони підросли й живуть окремо від батьків. Загалом в обстеженнях характеристикам домогосподарств із дітьми (за їхньою кількістю, віковими групами, наявністю батьків) приділяється багато уваги. З 6419 тис. домогосподарств із дітьми в 1416 тис. діти живуть без одного (з них 95,5% дітей живуть із матерями) або обох батьків (у родичів, бабусь, дідусів).

В обстеженнях належна увага приділяється характеристикам працюючих і непрацюючих. У 65,2% домогосподарств є працюючі. Якщо взяти тільки домогосподарства з працюючими, то майже в половині з них - 49,6% по одному працюючому, в 41,4 - по два і в 9,0% - по три й більше. У середньому в цих домогосподарствах по 1,59 працюючого. Використовуючи співвідношення працюючих і непрацюючих, визначається важливий економічний показник - коефіцієнт навантаження на працюючого члена домогосподарства. По Україні він становить 2,45, він нижчий у великих містах - 2,12 і майже в півтора разу вищий у сільській місцевості, зазначає автор статті.

Детальніше про аналіз обстеження умов життя, які проводить Держкомстат України, читайте в статті Андрія Ревенко Як ми живемо у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі