В Донецькій області можуть з'явитися чотири укрупнених райони - Україна - dt.ua

В Донецькій області можуть появить чотири укрупнених райони замість вісімнадцяти

12 червня, 2019, 12:37 Роздрукувати

П'ять районів Донецької області розташовані на непідконтрольній території.

У Донецькій області - розвинуте сільське господарство © newsdaily.org.ua

У Донецькій області обговорюють формат нових районів і зміни в адміністративно-територіальному устрої. Передбачається абсолютно інший поділ на райони, ніж зараз, в тому числі й у зв'язку з тим, що частина Донеччини тимчасово окупована.

Пропонуються різні варіанти, набільш життєздатними з яких представляється поділ області на чотири великих райони: Краматорський, Покровський, Вугледарський, Маріупольський. Варіантом такого бачення є запропонований київськими експертами поділ на ті ж чотири райони, але замість Вугледарського - Волноваський район. Серед варіантів є і поява Бахмутського району.

Зараз вірогідний адміністративний поділ обговорюють і на місцях: розподіл районів ускладнений тим, що частина населених пунктів знаходиться в "сірій" зоні поблизу окупованих територій або прямо по лінії розмежування, а деякі райони не занадто щільно населені.

Однак створення укрупнених районів вітається в області. Зараз їх 18 (разом з тими райцентрами, які знаходяться на окупованій території), зміна формату районів дозволить звернути увагу на залишені без уваги селища і села, формально підлеглі окупованим райцентрам, але які перебувають на підконтрольній території.

Сільські райони Донеччини - регіон розвиненого сільського господарства.

Читайте також: Рада змінила межі Бахмутського району Донецької області

Програма U-LEAD з Європою фінансується Євросоюзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею і Швецією і працює у всіх 24 областях України.

За підтримки U-LEAD були створені Центри розвитку місцевого самоврядування в усіх регіонах країни, в тому числі в Донецькій і Луганській областях. З допомогою цих ЦРМС програма U-LEAD з Європою надає підтримку з фінансів, децентралізації, регіонального розвитку, комунікації, муніципальних послуг і просторового планування.

Мета програми - сприяння реформі децентралізації в Україні в цілому і розширення можливостей місцевих громад для надання громадянам якісних адміністративних послуг через створення і підтримку центрів надання адміністративних послуг. Очікується, що до кінця 2020 року буде здійснена підтримка діяльності до 600 таких центрів.

Бюджет програми на 2016-2020 роки - €102 млн.

Як писало DT.UA, демонстрація успіху — важлива складова становлення довіри до реформі децентралізації та її підтримки суспільством.

Детальніше про новий етап реформи децентралізації читайте в матеріалі Ярослава Жаліло "Чи з іскри полум'я займеться, або Сім викликів для нового етапу децентралізаціїв тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >