В АП обгрунтують позбавлення Ради права висловлювати вотум недовіри генпрокурору

Поділитися
Норма відповідає європейським стандартам, запевняють в АП © Андрій Товстиженко, DT.UA
У президентському проекті змін до Конституції залишити парламент без функції впливу на силовий блок.

На днях президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради проект змін до Конституції . У ньому Порошенко пропонує виключити можливість Верховній Раді висловлювати недовіру голові Генеральної прокуратури України, яке тягне його відставку. В адміністрації президента України заявляють, що скасування у проекті змін до Конституції норми про право Верховної Ради України висловлювати недовіру генеральному прокуророві, передбачені проектом змін до Конституції в частині правосуддя, відповідає європейським стандартам.

"Це європейська норма (позбавлення парламенту права висловлювати недовіру генпрокурору – ред.). Оскільки таке право - це елемент політичного впливу на генпрокурора", - сказав керівник головного департаменту правової політики адміністрації президента Костянтин Красовський журналістам у п'ятницю, 27 листопада, в Києві.

Він також зазначив, що норма про позбавлення Верховної Ради права висловлювати недовіру генеральному прокуророві на засіданні Конституційної комісії була підтримана представником Генеральної прокуратури – заступником генпрокурора Віталієм Касько.

Внесений президентом Петром Порошенком проект змін в Конституцію пропонує закріпити за президентом право призначення і звільнення генпрокурора за згодою парламенту. Цією нормою планується закріпити принцип поділу влади, остаточно відокремивши законодавчу функцію від виконавчої та судової.

Читайте також: Небажання Порошенка звільняти Шокіна небезпечне – Atlantic Council

25 листопада Порошенко вніс у Раду законопроект "Про внесення змін до Конституції України (в частині правосуддя)". Варто відзначити, що цей законопроект було затверджено Конституційною комісією 30 жовтня. 9 листопада Національна рада реформ рекомендувала президенту внести його на розгляд парламенту.

26 жовтня Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи в Україні. Представник України в комісії Володимир Пилипенко повідомив, що Венеціанська комісія в цілому позитивно оцінює прагнення української влади до реформи судочинства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі