В анексованому Криму затримали ще одну кримськотатарську активістку

Поділитися
В анексованому Криму затримали ще одну кримськотатарську активістку Салієвій інкримінують статтю про екстремізм © Тетяна Безрук Facebook
Муміне Салієва є координатором проекту, який створили для допомоги дітям кримських татар, фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір".

Російські силовики в анексованому Криму затримали кримськотатарську активістку Муміне Салієву, повідомило Громадське об'єднання "Кримська солідарність" у Facebook. Жінку затримали біля її будинку в Бахчисараї. За день це друге затримання кримськотатарської активістки на території анексованого півострова.

"Надійшла інформація про те, що біля свого будинку в м. Бахчисарай затримана Муміне Салієва. Подробиці з'ясовуються", - йдеться у повідомленні.

Як передає "Крим.Реалії", Муміне Салієву затримали співробітники Центру з протидії екстремізму. Їй закидають ст. 20.3 КпАП Росії – демонстрація забороненої символіки. Зазначена стаття передбачає адміністративний арешт.

Публічних коментарів щодо затримання активістки ЦПЕ не дав.

Муміне Салієва є координатором проекту "Кримського дитинства". Проект створили для допомоги дітям кримських татар, яких російська влада звинувачує у причетності до політичної організації "Хізб ут-Тахрір". У країні-агресорі організацію вважають терористичною, у зв'язку з чим вона заборонена. Муміне Салієва також дружина політв'язня Сейране Салієва, якого заарештували в жовтні 2018 року.

Раніше в цей же день російські силовики затримали кримськотатарську активістку Лутфію Зудієву, яку звинуватили у начебто публічному демонструванні екстремістської, нацистської чи іншої забороненої символіки. Це та ж стаття, яку інкримінують і Салієвої.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" (заборонена в РФ). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір'яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі