Уряду закидають фальсифікацію "електронного перепису", Дубілет заперечує

Поділитися
Уряду закидають фальсифікацію "електронного перепису", Дубілет заперечує Результати «перепису» достовірні © eveningkiev.com
До повноцінності такого "перепису" є багато запитань, однак питання фальсифікації результатів – точно не одне з них.

"Український центр суспільних даних" у вівторок, 4 лютого, оприлюднив матеріал про нібито фальсифікацію даних "електронного перепису" населення шляхом множення даних Держстату на 0,888. Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет фальсифікацію результатів спростовує.

Автори матеріалу провели власні розрахунки, під час яких розділили дані вікових структур з презентації "перепису" на аналогічні дані Держстату, і отримали в усіх статево-вікових групах майже однакове співвідношення – близько 88,8%.

Своєю чергою Дмитро Дубілет наголосив на тому, що схожість пояснюється тим, що Держстат також бере дані з електронних реєстрів.

"Незрозуміло, навіщо підносити як "сенсацію" те, що було чорним по-білому написано нами ж в описі методології... Ми взяли кількість пенсіонерів за даними пенсійного фонду. Потім ми екстраполювали ці дані через статево-вікову структуру. Соціологи називають такий графік "ялинкою". Цю "ялинку" ми взяли відразу з двох джерел: дані Держстату та дані державних реєстрів. На щастя, ці дві ялинки збіглися практично повністю", - пише міністр у своєму Telegram-каналі.

І пояснює, що обидва графіки збіглися, тому що "Держстат свою "ялинку" вів так само на підставі електронних реєстрів". Щойно в країні народжується чи помирає людина, це відображається на графіку Держстату.

Директорка Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова у коментарі DT.UA також заперечила імовірність фальсифікації: "Це не так. Я бачила розрахунки".

Міністр також стверджує, що поширення розрахунків "Українського центру суспільних даних" в українських ЗМІ та у мережі Інтернет нібито було добре профінансоване. А за зняття матеріалу на одному із сайтів його команді нібито пропонували заплатити $ 1500.

"Хто стоїть за поширенням цієї "сенсації"? Хто оплатив перші публікації у ЗМІ і рекламу в соцмережах? У мене є дві версії. Одна з версій полягає в тому, що фейк поширюють люди, чию схеми на сотні мільйонів гривень ми нещодавно викрили. Зараз готуємо матеріали до ДБР. Протягом тижня опублікую цю інформацію", - стверджує міністр.

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово писало, чому "електронний перепис" не може вважатися повноцінним переписом населення. Докладніше читайте в інтерв'ю Алли Котляр з Еллою Лібановою "Як не завалити перепис. Материнські поради" та "Перепис населення або підрахунок поголів'я".

Нагадаємо, 15 січня 2020 року Дмитро Дубілет заявив про завершення електронного перепису населення. Пробний перепис в Україні проводився з 1 по 26 грудня 2019 року.

За словами Дубілета, в уряді поки що точаться дискусії, чи потрібно цьогоріч проводити традиційний перепис населення. На думку самого міністра Кабінету міністрів, традиційний перепис непотрібен.

Згідно з даними електронного перепису, в Україні живуть 37 млн 289 тисяч осіб. Зокрема 5 млн 756 тисяч дітей віком від 0 до 14 років; 3 млн 584 тисяч молодих людей віком від 15 до 24 років; 16 млн 458 тисяч українців основного працездатного віку (25-54 роки) і 5 млн 243 тисяч –зрілого (55-64 роки); а також 6 млн 248 тисяч пенсіонерів старших за 65 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі