ПАТ Укрзалізниця: Кабмін змінив тип акціонерного товариства на приватне - Україна - dt.ua

Уряд змінив тип акціонерного товариства "Укрзалізниці" з публічного на приватне

31 жовтня, 2018, 14:25 Роздрукувати

Також в "Укрзалізниці" має змінитися назва та статут.

Таке рішення уряд ухвалив під час сьогоднішнього засідання © Василь Артюшенко, DT.UA

Кабінет міністрів України під час засідання, 31 жовтня, змінив тип акціонерного товариства "Укрзалізниці" з публічного на приватне. Ухвалення відповідного рішення викликано необхідністю зробити статут "Укрзалізниці" відповідним до змін у законодавстві, яке регулює діяльність акціонерних товариств, повідомила прес-служба УЗ.

"31 жовтня 2018 року КМУ прийняв рішення про зміну типу акціонерного товариства Укрзалізниці з публічного на приватне, перейменування його в акціонерне товариство "Українська залізниця" та про викладення статуту Укрзалізниці в новій редакції. Це викликано необхідністю привести статут Укрзалізниці у відповідність до змін у законодавстві, що регулює діяльність акціонерних товариств", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що тип "приватного" акціонерного товариства не змінює форму держвласності "Укрзалізниці". Наразі немає жодних правових підстав для приватизації компанії.

"Зі зміною правового статусу Укрзалізниці з публічного на приватне акціонерне товариство 100% акцій, як і раніше, належать державі і заборонені для відчуження. Ми мали ситуацію, коли формально акціонерне товариство мало ознаки приватного, а значилося в державному реєстрі як публічне. Тепер цю невідповідність усунуто", – заявив у свою чергу в.о. голови правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов.

За його словами, після зміни типу акціонерного товариства ""Укрзалізниця"" зможе використовувати більш спрощені підходи до регулювання, яке відповідає дійсному типу акціонерного товариства.

"Така узгодженість збільшить довіру інвесторів та дозволить вибудувати чітке корпоративне управління компанією", – зазначив Кравцов.

Дивіться також фото: У Києві презентували оновлений логотип Укрзалізниці

Зазначено, що у 2018 році , з'явився чіткий критерій віднесення акціонерного товариства до категорії публічного, який наблизив поняття публічного АТ до стандартів розвинутих ринків.

Після відповідних змін у законодавстві України, публічним акціонерним товариством є таке товариство, щодо акцій якого здійснено пропозицію та/або акції якого допущені до торгів на фондовій біржі в частині включення до біржового реєстру.

При цьому ""Укрзалізниця"" жодного разу за час свого існування як акціонерне товариство не здійснювала публічної пропозиції акцій, і її акції не перебували й не перебувають у лістингу.

Нагадаємо, "Укрзалізниця" розглядає можливість в 2019 році підвищити тарифи на перевезення не менш ніж на 12%. За словами директора з економіки та фінансів компанії Андрія Рязанцева, зростання цін очікується за всіма видами перевезень.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >