Шкільна реформа - Уряд затвердив план Нова українська школа - Україна - dt.ua

Уряд затвердив план "Нова українська школа"

13 грудня, 2017, 13:06 Роздрукувати

План реформи загальної середньої освіти передбачає нові стандарти і нові підручники.

Кабмін затвердив довгостроковий план шкільної реформи © Андрій Товстиженко, DT.UA

Кабінет міністрів України затвердив план заходів на 2017-2020 роки щодо впровадження концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа".

"Цей план заходів чітко визначає всі необхідні заходи, зокрема, прийняття нових державних стандартів, друк нових сучасних підручників, впровадження нових концептуальних засад нової системи підготовки та професійного зростання вчителів", - сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич на засіданні уряду.

Також планується створення нової структури школи.

5 вересня Верховна Рада прийняла новий закон "Про освіту".

Закон передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і складатиметься з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яку отримують в гімназії, і профільного середньої освіти тривалістю 3 роки, яке отримують в ліцеї або закладах професійної освіти. Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами).

Профільна середня освіта (старші класи школи) може бути двох напрямків - загальноосвітнім і професійним. Загальноосвітнє передбачає поглиблене вивчення окремих предметів з урахуванням потреб і здібностей учня. Професійна освіта передбачає більшу орієнтованість учня на потреби ринку праці з урахуванням його здібностей.

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти починається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року і для профільного середньої освіти - 1 вересня 2027 року.

Читайте також: Освітня карта Києва показує інформацію про всі школи та садочки

Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте у інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >