Уряд запропонував денонсувати Конвенцію 1935 року про заборону жінкам працювати в шахтах

Поділитися
Уряд запропонував денонсувати Конвенцію 1935 року про заборону жінкам працювати в шахтах Україна збирається зробити значний крок у напрямку забезпечення принципу гендерної рівності у всіх сферах © dtek.com
Конвенція суперечить принципу рівних можливостей і рівноправного ставлення до чоловіків та жінок у питаннях працевлаштування і зайнятості.

Кабінет міністрів подав до Верховної Ради проект закону про денонсацію Конвенції Міжнародної організації праці про використання праці жінок на підземних роботах у шахтах будь-якого роду № 45. Законопроект зареєстрований під номером 0185.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, Конвенція № 45 була ухвалена на Генеральній конференції Міжнародної організацією праці 21 червня 1935 року та набрала чинності 30 травня 1937 року.

Указом президії Верховної Ради УРСР від 30 червня 1961 року № 359 УРСР ратифікувала Конвенцію № 45. Вона є чинною для України у порядку правонаступництва.

Денонсація Конвенції № 45 обумовлена необхідністю приведення національного законодавства у відповідність до законодавства ЄС.

Конвенція № 45 суперечить Директиві Ради № 76/207 Європейського Економічного Співтовариства від 9 лютого 1976 р. (Директива 76/207 була замінена Директивою 2006/54/ЄС від 5 липня 2006 року про реалізацію принципу рівних можливостей і рівноправного ставлення до чоловіків та жінок у питаннях працевлаштування і зайнятості).

Зокрема, правова позиція ЄС щодо визнання заборони використання праці жінок на підземних роботах в шахтах як дискримінаційної у 2005 році була викладена у рішенні Суду Справедливості ЄС від 1 лютого 2005 року.

Денонсація Конвенції МОП сприятиме виконанню Плану заходів на виконання Угоди про асоціацію України, зокрема пунктів 1330 "Удосконалення системи захисту від дискримінації за ознакою статті", 1342 "Закріплення на законодавчому рівні заборони будь-якої дискримінації у сфері праці, в тому числі під час прийому на роботу", а також відповідних рекомендацій Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.

Раніше Міністерство охорони здоров'я скасувало свій наказ про перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі