Уряд України скасував мінімальну вартість нотаріальних послуг

Поділитися
У нотаріусів забрали гігантську годівницю © Андрій Товстиженко, DT.UA
Скасування мінімальної вартості дозволить бізнесу заощадити близько 1 млрд грн до 2020 року.

Кабінет міністрів України скасував мінімальний розмір оплати послуг нотаріуса, встановлений указом президента №762 від 10 липня 1998 року на рівні 1%.

"Згідно з нашими оцінками, до 2020 року тільки це рішення дозволить заощадити для бізнесу близько 1 млрд грн", – прокоментував цей крок уряду перший заступник голови Мінекономрозвитку Максим Нефьодов на засіданні Кабінету міністрів

При цьому він зазначив, що ринок нотаріальних послуг є дуже конкурентним, а наявність такого обмеження викривлює конкуренцію, призводить до зайвих витрат бізнесу, виникнення "сірого" ринку, коли якась частина платежу повертається клієнту "під столом".

Нефьодов нагадав, що в 2005 році через таку мінімальну ціну державі довелося заплатити нотаріусу за переоформлення "Криворіжсталі" 250 млн грн.

Мінекономрозвитку, посилаючись на експертів, оцінює загальний обсяг операцій з нерухомістю в 2014 році в 55 млрд грн, що означає отримання нотаріусами за свої послуги як мінімум 550 млн грн.

У 2013 році Кабінет міністрів України планував встановити плату за нотаріальні послуги виходячи із співвідношення до мінімальної заробітної плати в країні, а також чітко визначити перелік таких послуг та встановити мінімальну/максимальну межу оплати за послуги, регулювання плати за вчинення нотаріальних дій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі