Укроборонпром вважає діяльність Кабміну щодо зміцнення обороноздатності неефективною - Україна - dt.ua

"Укроборонпром" вважає діяльність Кабміну щодо зміцнення обороноздатності неефективною

12 листопада, 2017, 09:12 Роздрукувати

Уряд несвоєчасно приймає рішення "щодо нейтралізації загроз в діяльності ОПК і недофінансовує державні цільові програми", вважає гендиректор концерну.

© Василь Артюшенко, DT.UA

На початку жовтня 2017 року генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов направив секретарю РНБО О. Турчинову лист з описом недоліків у діяльності уряду, які можуть призвести "до критичних і непередбачуваних наслідків для безпеки і оборони України". Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв.

Як вважає генеральний директор "Укроборонпрому", уряд несвоєчасно приймає рішення "щодо нейтралізації загроз в діяльності ОПК і недофінансовує державні цільові програми", що може призвести до втрати цілих галузей оборонної промисловості.

"Однієї цієї фрази Р. Романова цілком достатньо, щоб прем'єр-міністр почав гарячково гортати Кримінальний кодекс в пошуку фабули 111 статті, а звук клацання сталевих браслетів віддавався гулом у вухах", - іронізує Менделєєв.

 

Кабмін звинувачується також у тому, що не прийняв "консолідовані та зважені рішення", щоб б дозволили концерну "провести реструктуризацію та фінансове оздоровлення підприємств-учасників, їх корпоратизацію, створення на корпоративній основі інтегрованих науково-виробничих структур, технічне переозброєння і технологічне оновлення науково-виробничої та експериментально-випробувальної бази підприємств з використанням новітніх досягнень науково-технічного прогресу".

"Але практично все перераховане Р. Романовим можна без особливих зусиль відшукати в статуті державного концерну "Укроборонпром" і цілком і повністю відноситься до функцій суб'єкта управління державною власністю в оборонно-промисловому комплексі, - зазначає автор. - Звичайно ж, одна справа мотатися по світу в провінційному захваті малопродуктивних бізнес-вояжів, витративши внески підприємств — учасників концерну на оплату перельотів, дорогих готелів і представницьких витрат, супроводжуючий персонал і секретарів, а інша — займатися рутинною роботою по реформуванню та підвищенню ефективності галузі. Чи залишилася ще на карті світу незвідана "Укроборонпромом" далечінь? Даю підказку уряду: а чи не час вже підвести підсумки діяльності бізнес-туристів з держконцерну і його підприємств, порівнявши географію поїздок і витрати на них з кількістю і вартістю реалізованих контрактів? Ні, не підписаних, а саме реалізованих контрактів!"

Детальніше про зловживання у сфері оборонно-промислового комплексу читайте у статті Дмитра Менделєєва "Вибрані місця з перестрілки з друзями" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Владимир Дзержинский Владимир Дзержинский 12 листопада, 17:21 Концерн создан с нарушением законодательства Украины, в частности Хозяйственного Кодекса. Созданием концерна, по сути, ликвидированы основные положения Хозкодекса - свобода предпринимательсва и действие руководителя предприятия на свой страх и риск, то еть, нивелирован весь Хозяйственный Кодес. Законодательство вернулось, во многом, в советские времена, с некими элементами феодальной вассальной зависимости. Есть Закон. Концерн же был нужен не государству Украина, а кучке гнид на самом верху для более удобного соскребания криминальной маржи со всего ОПК. згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >