Український ОПК працює в умовах фактичної відсутності Держоборонзамовлення на 2020 рік – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Український ОПК працює в умовах фактичної відсутності Держоборонзамовлення на 2020 рік – експерт Бездіяльність уряду вдарило по державним і приватним підприємствам ОПК
Навіть в умовах відсутності затвердженого ДОЗ-2020 виробничі потужності ряду підприємств завантажені. Але багато хто простоюэ.

Український оборонно-промисловий комплекс працює в умовах фактичної відсутності затвердженого Державного оборонного замовлення на 2020 рік. Президент Володимир Зеленський своїм указом від 27 лютого затвердив основні показники ДОЗ, але уряд досі не допрацював решту, пише директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак у своєму матеріалі для ZN.UA.

"Але деколи непрофесіоналізм одних обертається удачею для інших. Тому що тепер у Міноборони накопичилося до закінчення року кілька мільярдів невитрачених гривень. І вони були розписані на поточний рік. Тому в умовах відсутності ДОЗ-20 деякі підприємства завантажені", - зазначає експерт.

Зокрема, на торішні гроші в повному режимі працює ракетний кластер під прапором ДержККБ "Луч". Майже під зав'язку завантажені Луцький авіаремонтний завод "Мотор" і Конотопський "Авіакон", що спеціалізується на ремонті та модернізації бойових вертольотів.

У той же час, зупинені 10-й авіаремонтний і Харківський авіазавод, один день на тиждень працює Чугуївський авіазавод.

Схожа ситуація і в приватному секторі. Компактному підприємству Атлон Авіа", що виробляє безпілотні коригувальники для артилерії, ще пощастило: працюючи над партією комплексів, закуплених Міноборони наприкінці 2019 року, "Атлон Авіа" протримається до ДОЗ-20. Але розвивати тему не зможе.

За словами директора підприємства Артема В'юнника, створений його командою за оборотні ресурси перший у країні ударний безпілотник (баражуючий дрон-камікадзе ST-35) не просунеться у випробуваннях, оскільки оборотних ресурсів немає, а нове замовлення від Міноборони є тільки в перспективі.

Та якби в державі був запущений механізм форвардних контрактів (обіцянка замовника закупити певну партію за умови досягнення необхідних Генштабові ЗСУ характеристик), гроші б знайшлися… Але тих підприємств, які бідують через непідписане вчасно ДОЗ-20, набагато більше. Серед них навіть традиційно успішні. Наприклад, зробивши чотири замовлених військовим відомством вироби за оборотні гроші, ХК "Укрспецтехніка" була вимушена піти на повний карантин - до появи ДОЗ-20. Таких підприємств сьогодні десятки. І збитків зазнають не тільки вони", - резюмує Бадрак.

Детальніше про те, як вплинула ситуація з коронавірусом на стан справ у Збройних силах та ОПК, а також про рівень готовності армії до пандемії читайте в статті Валентина Бадрака "Українська оборона часів коронавірусу" ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі