Український метод лікування новонароджених входить у світову практику — вчений - Україна - dt.ua

"Український метод" лікування новонароджених входить у світову практику — вчений

19 жовтня, 15:15 Роздрукувати

Кардіохірургів особливо цікавить відновлення серцевого м'яза, тканин, що ростуть.

© indianexpress.com

Дослідження, які проводяться в Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії, можуть іти в авангарді з найкращими швейцарськими та американськими клініками задля їх упровадження в практику. Адже центр знаходиться серед лідерів в області регенеративної медицини.

Про це в коментарі для DT.UA заявив керівник Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України професор Ілля Ємець. За його словами, в 2009 році вчені центру запропонували метод хірургічного лікування немовлят з використанням аутологічної пуповинної крові, і нині це уже стандарт лікування. "Український метод" відомий у світі і в деяких країнах уже входить у практику. 

"Останніми роками "пуповинна" програма (так ми її називаємо в колі фахівців) набула розвитку. Наші наукові пошуки зосереджені на вивченні, як поводять себе стовбурові клітини плаценти, чому ця кров є цілющою, так би мовити золотою, при операціях на серці. У плаценті містяться найдавніші стовбурові клітини, що не мають індивідуальних особливостей, і тому вирощені на їхній основі органи й тканини організм не відторгатиме. Наприклад, розробка клапана серця, який потенційно може рости разом з організмом дитини, особливо цікавить мене як науковця, — зазначив професор. — Нещодавно ми замінили аортальний клапан 97-річній жінці без розрізу грудини. При цьому використовували стулки, які ми поки що беремо з перикарда бика. Але це чужорідний матеріял для організму, недовговічний. Ми почали працювати над тим, щоб вирощувати клапани й інші частини (кардіоімпланти), які потім можна імплантувати в пошкоджене серце і які ростимуть разом з організмом дитини".

Детальніше про регенеративну медицину читайте у статті Лідії Суржик "Мартін Шваб: "Відновлювати органи та їхні функції — це не фантастика"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №46, 30 листопада-6 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >