Український хімпром може втратити тисячі робочих місць, - голова Дніпровського заводу мінеральних добрив

Поділитися
Український хімпром може втратити тисячі робочих місць, - голова Дніпровського заводу мінеральних добрив © УСПП

В хімічній галузі України очікуються масштабні скорочення працівників, якщо ситуація з імпортом мінеральних добрив в Україну не зміниться.

Про це УНІАН заявив глава наглядової ради ПРАТ "Дніпровський завод мінеральних добрив" (ДЗМД) Лісковський Сергій.

"Незважаючи на поліпшення деяких показників у хімічній промисловості України за останній рік, ситуацію в галузі можна назвати кризовою і нестабільною. Якщо вона не зміниться, то тільки на заводах з виробництва складних мінеральних добрив можуть втратити роботу близько 4,5-5 тисяч фахівців. Також кілька тисяч чоловік може потрапити під скорочення на підприємствах азотної хімії", - зазначив Лісковський.

За словами Лісковского, робота українських хімічних підприємств нестабільна в першу чергу через перенасичення українського ринку мінеральними добривами з-за кордону.

"Ми просимо Кабінет міністрів України виробити новий підхід до імпорту міндобрив, який відповідав би сучасним економічним реаліям. За складних добрив українські підприємства можуть забезпечити поставку понад 40% заявлених обсягів сільгоспвиробників. 50-60% імпорту – милості просимо. По азотним добривам у українських підприємств є можливість задовольнити 100% заявок українських фермерів та агрокомпаній. Тут також можна шукати баланс, але явно не в нинішній пропорції, коли імпортної продукції на ринку деколи виявляється більше, ніж вітчизняної", - вважає Лісковський.

На думку Лісковського, зволікання з рішеннями щодо імпорту добрив призведе до масового скорочення робочих місць у вітчизняному хімпромі вже найближчим часом.

"Збільшення безробіття ляже додатковим тягарем на бюджет. У той час як для підтримки підприємств хімічної галузі з боку держави в даний момент не потрібно ніяких інвестицій, кредитів і вливань бюджетних коштів. Потрібно просто прийняти ряд рішень на рівні Міністерства економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства України та Кабінету міністрів України щодо імпорту міндобрив", - зазначив Лісковський.

За словами Лісковського, мова йде не про заборону імпортних мінеральних добрив, а про регулювання та квотування приблизно таким же чином, як Євросоюз регулює постачання української продукції на європейський ринок, піклуючись про своїх виробників.

Лісковський також нагадав, що з липня 2019 року український ринок був повністю закритий для російської хімічної продукції. Однак хімічні підприємства в Росії не зменшили, а навпаки – збільшили виробництво добрив, значна частина яких продовжує опосередковано поставлятися в Україну через Білорусь, Польщу, Сербію, Литву, Грузію, Туреччину та інші країни.

"Процвітає явище свопіювання з 5-8 країнами, де на ринок цих країн поставляються не властиві їм за попередньою статистикою обсяги російської продукції, а значні обсяги добрив з цих країн розгорнулися на український ринок. Має місце взаємозаміна, яка повинна отримати належну оцінку в Україні. Фактично, це гібридна торгова війна", - вважає Лісковський.

"При збереженні нинішньої ситуації з імпортом, підприємства будуть змушені масово скорочувати людей, і в кінцевому підсумку ліквідовуватися", - заявив глава наглядової ради ДЗМД.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі