Українських туристів з Балі змушують погодитись на платну обсервацію

Поділитися
Українських туристів з Балі змушують погодитись на платну обсервацію © Facebook / Masi Nayem
Українці заявляють, що їх не попереджали про обов'язкову обсервацію перед вилітом.

Українські туристи, які прилетіли з Балі чартерним рейсом PQ398, заявляють, що їх не попереджали про обов'язкову двотижневу обсервацію в Україні. Тепер їм пропонують платну обсервацію у двох готелях "за 380 євро", пише "Українська правда".

Пасажир рейсу з Балі Тарас Гончаренко заявив, що чартер вони оплатили самостійно. При покупці квитків ніхто не розповів про те, що вони будуть на обсервації. За словами чоловіка, наразі в літаку залишилося 130 осіб зі 180-ти. На борту є діти і люди похилого віку. У них немає з собою води та харчів, а одяг і багаж – на злітній смузі.

Українців не випускають з літака, поки вони не підпишуть документ про те, що все повідомлені про причини і характер обсервації, про наслідки недотримання режиму. Але ніхто не пояснює умови, під якими їх просять підписатися.

"Заборонили знімати будь-які відео з літака. Адвоката до них не пускають (бо це карантинна зона... Конституція не працює під час карантину?). Туалети перестали працювати, їх закрили. Води немає – закінчилася. Проблема в комунікації. Людям можна усе пояснити. А не кинути на амбразуру командира і бортпровідника", - заявляє адвокат Масі Найєм, який представляє Тараса Гончаренка, у своєму дописі в Facebook.

Туристам пропонують пройти платну обсервацію у київських готелях, хоча можна пройти її і безкоштовно в готелі "Козацький" у центрі Києва.

Пасажири заявили, що вони готові пройти обстеження за свої гроші, щоб довести, що вони не заражені коронавірусом.

Раніше, пасажири, які прилетіли з Дохи, заявили, що рішення Кабміну про обсервацію було ухвалено, коли їхній літак уже був у небі. в обох рейсах всі були від початку згодні на двотижневу самоізоляцію та на аналізи прямо в аеропорту, але ніхто не знав обсервацію в готелях.

Український уряд ввів карантинний режим, закрив усі аеропорти, окрім "Борисполя" та припинив випускати з країни громадян, які їдуть за кордон як туристи на позачерговому засіданні у понеділок, 23 березня. Заборона набрала чинності у вівторок, 24 березня, і поширювалась лише на пасажирські перевезення.

З початку карантину Міністерство інфраструктури разом з Міністерством закордонних справ повернуло в Україну 100 тисяч громадян. Ще близько 9 тисяч осіб, які заявили про бажання повернутися додому, залишаються за кордоном.

25 березня з Туреччини в Україну прилетіли 430 українців, які не змогли повернутися додому до закриття кордону.

В Єгипті ще залишаються українські туристи. Їх Міністерство закордонних справ обіцяє повернути на батьківщину найближчим часом. 24 березня їх було понад 30 тисяч. Наразі цифра набагато менша.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі