Українських моряків можна повернути лише діючи через ЄСПЛ – Мінюст

Поділитися
Українських моряків можна повернути лише діючи через ЄСПЛ – Мінюст Ліщина: Росія не зможе сказати "давайте забудемо про рішення ЄСПЛ" © Укрінформ
У рамках міжнародних процедур цей суд єдиний, що має хоч якусь юрисдикцію займатися такими питаннями, зазначив Іван Ліщина.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) єдиний, що має юрисдикцію займатися питанням щодо ситуації з українськими моряками, яких утримують у російському СІЗО, зазначив заступник міністра юстиції - уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина. На його думку, рано чи пізно Україна отримає від суду рішення.

"У рамках власне міжнародних процедур Європейський суд єдиний, що має хоч якусь юрисдикцію займатися такими питаннями. Це безпосередньо не його тема, він не має завдання захищати Женевську конвенцію. До того ж сама конвенція не передбачає прямої можливості звертатися до будь-яких судів. Та ми знайшли шлях, як поставити питання щодо ситуації з нашими моряками перед Європейським судом", - розповів чиновник в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ".

Ліщина підкреслив, що немає "надсуду", який би вирішив усі питання, та "надполіції", яка б змусила виконувати рішення такого суду.

"Є певні елементи у вигляді Радбезу ООН, в якому Росія має постійне представництво та право вето. Європейський суд з прав людини може діяти у межах своєї компетенції, і я переконаний, що рано чи пізно, але ми отримаємо від нього рішення... Рішення ЄСПЛ має вагу саме в тому, що якщо воно є, то будь-яке розв'язання проблеми можливе лише в рамках виконання цього рішення. Росія не може сказати: давайте забудемо про це рішення і будемо робити, як нам подобається", - заявив заступник міністра юстиції.

Однак він додав, що це зовсім не означає, що моряків одразу звільнять після відповідного рішення ЄСПЛ.

Нагадаємо, що Україна 7 січня подала до Європейського суду з прав людини міждержавну заяву проти Росії з вимогою звільнити полонених моряків. У заяві українська сторона вимагає визнання ЄСПЛ факту порушення РФ прав 24 українців під час незаконного нападу на українські кораблі, їх поранення та захоплення у полон, незаконне утримання в російських СІЗО та притягнення до кримінальної відповідальності.

25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил ЗСУ, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі