Заробітчани з України - Українські заробітчани найчастіше стикаються з мовним бар'єром і відчуттям меншовартості - Україна - dt.ua

Українські заробітчани найчастіше стикаються з мовним бар'єром і відчуттям меншовартості

2 лютого, 2017, 13:33 Роздрукувати

Майже 40% українських заробітчан не мали жодних проблем під час роботи за кордоном. В інших були проблеми.

Більше половини українських заробітчан стикаються з проблемами © Соціологічна група "Рейтинг"

Серед українських громадян, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, найчастіше відзначають мовний бар'єр і відчуття меншовартості (на 27%), свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Ще 22% зазначили відсутність договору з роботодавцем, за 18% - погані житлові умови і проблеми з медичним забезпеченням. 13% заявили про безоплатну понаднормову роботу, 11% стикалися з відмовою в оплаті роботи, 8% - з дискримінацією за національною ознакою, 6% - проблеми з правоохоронцями, 2% - з рекетом і криміналом.

У той же час більше третини (38%) зазначили, що вони не мали жодних проблем під час роботи за кордоном.

Відчуття меншовартості (33%), мовний бар'єр (39%) і проблеми з медичним забезпеченням (30%) переважали як проблема серед тих, хто працював в країнах ЄС, тоді як для тих, хто працював на Росії, на першому місці - погані житлові умови (30%), потім - відсутність договору з роботодавцем (27%).

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" було проведено серед 436 респондентів, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 5%.

Читайте також: Три чверті українських заробітчан виїжджали за кордон на сезонні роботи

Нагадаємо, що за даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", серед українських громадян, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, найбільше виїжджали на роботу до Польщі - 36%, на другому місці Росія (25%), по 5% працювали в Чехії та Німеччині, 3% - в Італії, решта - в інших країнах, в основному Західної Європи.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >