Українські вчені виграли понад 60 проектів за півроку участі у програмі ЄС "Горизонт-2020"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські вчені виграли понад 60 проектів за півроку участі у програмі ЄС "Горизонт-2020" Сума фінансування всіх академічних проектів за програмою «Горизонт-2020» становить 2,8 млн євро
Третину проектів виграли установи Національної академії наук.

Найбільш значущою подією для всього наукового співтовариства в 2015 р. стало підписання в серпні Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь нашої країни в Рамковій програмі ЄС "Горизонт-2020". Менш ніж за півроку за підсумками проведених конкурсів команди українських вчених вже виграли понад 60 проектів на загальну суму майже 7,4 млн євро, пише Лідія Суржик у своїй статті для DT.UA.

"Третину вказаної кількості проектів виграли установи Національної академії наук (5 -тематичних дослідницьких, 12 - наукових обмінів і 3 - організаційно-координаційних). Сума фінансування всіх академічних проектів за програмою "Горизонт-2020" становить 2,8 млн євро", - зазначає автор, додаючи, що інші грантові кошти припадають на інші організації, університети, малий і середній бізнес.

Одним з найбільш масштабних і дорогих (400 тисяч євро) проектів головної наукової організації України є проект ERA-PLANET ("The European Network For Observing Our Changing Planet" - "Європейська мережа для спостереження змін нашої планети"), спрямований на створення спільного європейського дослідницького простору у сфері спостереження Землі.

"На думку фахівців, проект є унікальним не тільки для України, але й для Європи. Він передбачає синхронну організації в країнах-учасницях міжнародних конкурсів з тематики різних прикладних аспектів спостереження Землі, зокрема створення "розумних міст", ефективного використання природних ресурсів, харчової безпеки, поновлюваних джерел енергії і т. п. Результатом проекту має стати створення Єдиного європейського простору дослідження Землі, і, таким чином, посилення провідної ролі Європи у виконанні робочого плану GEO на 2015-2025 рр..", - пояснює Суржик.

Ще один цікавий проект програми Н2020, виконується за участю Інституту магнетизму НАН і МОН України, називає Magic. У його рамках проводяться дослідження в новій сфері електроніки під назвою магноника. Ця галузь вивчає спінові хвилі, зокрема в цьому проекті - динаміку їх поширення, спосіб передачі інформації з мінімальними витратами енергії, фактори, які на це впливають.

Також є проект AMMODIT, який спрямований на розробку математичних методів для аналізу энцефалограмм і кардіограм; моделюванні процесів в кровоносній системі, результатів операцій на серці.

Читайте також: Українські науковці розробили "костюм-невидимку" для розвідників

Детальніше про участь українських вчених у програмі ЄС "Горизонт-2020" читайте у статті Лідії Суржик Високий "Горизонт" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі