Українські студенти-медики відстають в освіті від студентів інших країн - Україна - dt.ua

Українські студенти-медики провалили міжнародний іспит

18 червня, 2019, 23:30 Роздрукувати

Українські студенти показали  удвічі гірший результат, ніж студенти з інших країн.

Міжнародний іспит виявив слабкі місця в медичній освіті в Україні © Etcetera.media

Українські студенти-медики взяли участь у міжнародному моніторинговому дослідженні якості медичної освіти, результати якого оприлюднили на сайті МОЗ.

Повідомляється, що міжнародний іспит з основ медицини пройшли 88% всіх студентів 4 курсу спеціальності "Медицина".

Результати українських студентів - середній бал 27% - вдвічі нижчий, ніж середній бал міжнародної порівняльної групи. 3518 студентів з Америки, Азії, Європи та Океанії, що входять в порівняльну групу, в середньому пройшли тест на 54%.

Міжнародний іспит з основ медицини розробляє і перевіряє Національна рада медичних екзаменаторів (NBME), тому неможливо дати хабар екзаменатору, а результати - підробити. Такий інструмент буде використаний в медичній освіті та в подальшому.

У цьому році в липні міжнародний іспит з основ медицини в рамках єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЕГКЭ) здавати студенти-медики третього року навчання. Це 160 тестових завдань українською мовою в веб-форматі.

"Метою впровадження міжнародного іспиту є, по-перше, боротьба з корупцією в медичній освіті, адже іспит перевіряється анонімно за кордоном. По-друге, стимулювання університетів до розвитку, оновлення програм, підвищення якості викладання. Міжнародний іспит з основ медицини - це інструмент вдосконалення, а не покарання", - зазначив заступник міністра Олександр Лінчевський.

Читайте також: Найбільше від корупції в соціальній сфері страждає медицина

Раніше 6,8% студентів-медиків провалили іспити за програмою "Крок-2". У МОЗ обіцяють розробити рекомендації щодо вдосконалення навчальних планів і освітніх програм, щоб наблизити рівень медосвіти до світового.

Нагадаємо, ще у 2017 році в Міністерстві охорони здоров'я заявляли, що кожен рік близько 10% студентів-медиків не долають прохідний бар'єр, здаючи ліцензійні іспити "Крок-2" та "Крок 3".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >