Українські переселенці зарано повертаються у визволені міста Донбасу – WSJ

Поділитися
Українські переселенці зарано повертаються у визволені міста Донбасу – WSJ Люди повертаються у небезпечні і напівзруйновані міста Донбасу. Ілюстрація © @ObichniyChell
Люди повертаються додому, сподіваючись на перемир'я, яке насправді дуже хитке.

Коли на початку березня Україна і проросійські терористи оголосили перемир'я, Оксана Мандріченко разом з чоловіком і сином повернулася у власний дім в Попасній, неподалік від лінії фронту.

Сім'я сподівалася, що перемир'я буде працювати хоч якось, але невдовзі обстріли відновилися. Про це сьогодні пише Wall Street Journal. Минулого тижня артилерійський снаряд поцілив у будинок сім'ї. На щастя, ніхто не постраждав. Але на подвір'ї з'явилися нові кратери від вибухів ракет, випущених з установки "Град".

"Перемир'я наче працювало. Тому ми повернулися. А потім все знову почалося. Обстріли тут тривають щоночі з другої до п'ятої години. Це вже стало нормою", - каже Оксана.

Її дім розташований всього за 50 метрів від розташування позиції Збройних сил України. Видання нагадує, що за весь період хиткого перемир'я в Донбасі загинула тисяча людей включно з учасниками боїв і мирними мешканцями. Політичні спроби зупинити війну і інтегрувати окуповані території назад в Україну зайшли в глухий кут.

Терористи, яких підтримує Кремль, вимагають від Києва широку автономію і право блокувати вступ України в ЄС і НАТО. Але український уряд не погоджується з цим і пропонує лише розширення самостійності в рамках децентралізації. Однак бойовикам цього мало.

Міжнародні спроби врегулювати конфлікт теж не просуваються. Захід продовжив економічні санкції проти Росії, але це не змусило Кремль відмовитися від постачання зброї і військових на Схід України.

Також неназваний західний дипломат у Києві прокоментував New York Times, що підписані мінські угоди "не достатньо хороші". За його словами, вони не вирішують проблему, а лише створюють менш напружену атмосферу, яка сприяє продовженню переговорів. Тим часом, міжнародні спостерігачі ОБСЄ підтверджують напади проросійських терористів на визволені міста, такі як Попасна і Мар'їнка.

До війни в Попасній жило 22 тисячі людей. Після початку бойових дій тут лишилася лише половина. Однак останнім часом, за словами майора Збройних сил України Юрія Оніщенка, кількість мешканців у місті зросла на тисячу людей. Люди повернулися, але тепер знову вагаються, чи залишатися їм. Днями снаряд пошкодив комунікації і лишив місто на чотири дня без води.

"Люди тільки повернулися, і їм знов доводиться ховатися у підвалах чи тікати до родичів. Ситуація в місті нестабільна", - сказав Оніщенко.

Мандріченки кажуть, що разом із сусідами просили Збройні сили України розмістити свою позицію десь подалі, але їм відповіли, що це не можливо. Сім'я думає знову покинути свій дім, якщо бої будуть продовжуватися. Але Микола Мандіченко скаржиться, що не може знайти роботу в Києві. Тому він не хоче їхати з міста на лінії фронту.

"Ми тут як мішені. У чий будинок чи в кого поцілять наступного разу – це лише питання часу", - каже Оксана Мандріченко.

В цей же час, багато людей не можуть виїхати із зони АТО. Вчора, 7 липня, на пунктах в'їзду-виїзду в зону АТО почала працювати електронна система перепусток, покликана скоротити терміни і підвищити якість перевірок, а також подолати корупцію при видачі пропусків і позбутися черг на пропускних пунктах.

Для подачі заявки на отримання перепустки спочатку необхідно зареєструватися на сайті, потім вибрати координаційний пункт, через який планується проїзд, і заповнити поля з особистими даними: ім'я, дата народження, телефон та ідентифікаційний код (за бажанням), дані паспорта, адреса фактичного проживання та реєстрації, вказати маршрут і мета проїзду. Також пропонується завантажити електронний формат фотографії.

Минулого місяця у Києві переселенці мітингували проти корупції на блокпостах і вимагали "не заганяйти українців в гетто".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі