Патенти гранти - Ураїнські науковці можуть отримати фінансування на патентування своїх винаходів - Україна - dt.ua

Українські науковці зможуть отримати гранти на патентування своїх винаходів

10 квітня, 2018, 19:34 Роздрукувати

Передбачених коштів вистачить для того, щоб профінансувати отримання в Україні близько 100 патентів на рік.

МОН закликає українських вчених не поспішати витрачати власні кошти і подаватися на грант для отримання прав на свої винаходи © Sputnik

Ураїнські науковці можуть отримати фінансування на патентування своїх винаходів. Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, відповідні гранти виділяються через Український науково-технологічний центр (УНТЦ).

"В Українському науково-технологічному центрі, який є міжнародною організацією, було відкрито грантову програму на патентування винаходів. Подати заявку на фінансування може будь-яка наукова установа", – зазначив очільник Директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Зокрема, програма була започаткована ще наприкінці 2015-го, і щороку в УНТЦ передбачено грант, за який вчені можуть здійснювати патентування винаходів. Однак за останній рік лише 3 наукові установи скористалися цією можливістю, одержавши 12 патентів. Вони передбачають авторство на винахід та виключне право на використання розробки протягом певного строку для 25 українських вчених.

"Водночас передбачених коштів вистачить для того, щоб профінансувати отримання в Україні близько 100 патентів на рік. Тому МОН запрошує наукові установи активніше подавати заявки на грант", – підкреслив Дмитро Чеберкус.

Український науково-технологічний центр – міжнародна організація, створена в жовтні 1993 року на основі угоди, укладеної між урядами України, Канади, США та Швеції (пізніше її як сторону договору замінив ЄС). Фактично розпочав діяльність в грудні 1995-го, після проведення першої ради членів правління. Штаб-квартира центру розташована в Києві, а регіональні представництва – в Харкові та Львові, а також в Баку, Кишиневі і Тбілісі. Загалом УНТЦ має більше пів тисячі організацій-партнерів у різних країнах світу.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >