Наука в Україні - Українські вчені незадоволені станом науки в країні, але хвалять власні досягнення - Україна - dt.ua

Українські науковці незадоволені станом науки в країні, але хвалять власні досягнення

6 листопада, 2017, 12:26 Роздрукувати

Науковці впевнені, що в цілому ситуація з наукою в Україні жалюгідна, проте це жодним чином не стосується їх особистих успіхів.

Якщо науковець сам себе не похвалить, колеги цього не зроблять © КМДА

Дві третини українських науковців (64%) негативно оцінюють розвиток науки в Україні за останні п'ять років свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

1
Соціологічна група "Рейтинг"

При цьому 46% опитаних науковців зазначили, що погіршується стан справ в науковій установі, в якій вони працюють. 30% заявили про стабільність і лише 18% – про покращення.

У той же час, найбільш оптимістичні оцінки серед науковців стосуються їх власного наукового розвитку за останні п'ять років. Про поліпшення в цьому випадку заявили 40% опитаних, про стабільність – 37%, про погіршення – лише 10%, а 13% не змогли оцінити стан власних справ.

1
Соціологічна група "Рейтинг"

Дослідження проведене Соціологічною групою "Рейтинг" у 35 наукових установах серед 1000 працівників наукових установ Дніпра, Києва, Львова, Одеси і Харкова. Дослідження проведено 4-30 вересня 2017 року на замовлення Громадського об'єднання "Форум українського партнерства".

Читайте також: Вчені пояснили здатність ящірок відрощувати відірваний хвіст

За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у вересні 2017 року абсолютна більшість українських науковців (86%) вважають, що вони повинні займатися популяризацією науки (читати відкриті лекції, видавати статті в ненаукових журналах, давати коментарі для ЗМІ, брати участь у телепрограмах тощо). 41% всіх опитаних науковців вважають, що подібна робота повинна оплачуватися, 37% сказали, що її потрібно робити на громадських засадах, 22% не змогли визначитися.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >