Українські медики рятують бійців з внутрішніми ушкодженнями серця — професор

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські медики рятують бійців з внутрішніми ушкодженнями серця — професор Операція на серці
Найбільша загроза людському життю - мінно-вибухові і кульові поранення в серце.

В Інституті загальної та невідкладної хірургії імені Зайцева Національної академії медичних наук діє спеціально створена система хірургічної допомоги, саме для цього кардіологічне відділення та відділення шоку і політравми об'єднані в єдиний комплекс. Реабілітаційні заходи починаються з перших хвилин госпіталізації, прямо у приймальному відділенні. Адже для порятунку життя людей із такими пораненнями навіть кілька хвилин стають вирішальними. Досвід свідчить, що найскладнішими є внутрішні пошкодження серця, які виникають від ударів вибуховою хвилею, гідравлічних ударів, при ушкодженні ребер і грудини, осколкових та кульових наскрізних пораненнях. Стан таких поранених надзвичайно тяжкий, тому летальність ще донедавна сягала майже 100% .

Про це в коментарі для DT.UA заявив директор Інституту професор Валерій Бойко. За його словами, це колосальний досвід, навіть за світовими мірками, який дозволяє рятувати нові і нові життя.

"Найбільша загроза людському життю - мінно-вибухові і кульові поранення в серце. У складних випадках смертність сягає 90%, - розповідає директор. - Це одна з найскладніших проблем невідкладної хірургії і медицини критичних станів, яку досі не вдалося остаточно вирішити".

Професор зазначає, що головні причини смерті - велика втрата крові, ураження серця і магістральних судин, скупчення рідини в ділянці серця, шок. Щоб урятувати життя потерпілого, його необхідно оперативно доправити до клініки. На жаль, до 60% поранених у серце не встигають довезти туди, де їм буде надано спеціалізовану медичну допомогу.

В. Бойко вказує, що торік в Інституті було проведено близько 6 тисяч складних операцій, що потребують високої кваліфікації кожного фахівця операційної бригади. Левова частка операцій - невідкладні стани та бойові поранення і травми. Ситуація в зоні бойових дій потребує нових підходів при лікуванні поранених, - це стосується і оперативних втручань, і реанімації та подальшої реабілітації. Фахівці Інституту спільно з Міноборони розробляють наукову тему, яка стосується пошкоджень великих артеріальних судин, узагальнюють досвід лікування таких пацієнтів, готують рекомендації для іншихлікувальних закладів.

Читайте також: Україна розраховує на ратифікацію Угоди про ЗВТ новим складом Кнесету – Зеленський

Детальніше про лікування важких поранень читайте в статті Ольги Скрипник "Щоб куля не спинила серце" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі