Українська православна церква Московського патріархату стала юридично самостійною

Поділитися
Українська православна церква Московського патріархату стала юридично самостійною Загальноцерковний суд відтепер не буде поширюватися на УПЦ © УПЦ/Facebook
Собор у Москві затвердив особливий статус УПЦ МП.

Архієрейський Собор, що проходить у Москві, у четвер, 30 листопада, затвердив особливий статус Української православної церкви Московського патріархату з центром управління в м. Києві. Рішення собору закріплено окремою главою в Статуті РПЦ, повідомили в УПЦ МП.

"Сьогодні, щоб уникнути подальших спекуляцій, спрямованих на підрив авторитету Української Православної Церкви в очах мільйонів українців, представляється необхідним підкреслити особливий статус Української Православної Церкви, виділивши його у Статуті Руської Православної Церкви", - заявив митрополит Київський і всієї України Онуфрій на засідання собору і виніс на голосування низку поправок.

Ця ініціатива була підтримана учасниками Собору. Крім того, тепер у статуті Московського патріархату буде прописано, що центр управління УПЦ знаходиться Києві. Також Загальноцерковний суд відтепер буде поширюватися на всю територію Московського патріархату за винятком України.

При цьому рішення Помісного та Архієрейського Соборів є обов'язковими для Української православної церкви.

Як пояснили в прес-службі Собору, "ці поправки, по суті, зафіксували те, що і так мало місце на практиці".

Зазначимо, що згідно з соціологічним опитуванням третина українців - 29% - підтримують думку, що православні України повинні об'єднатися навколо УПЦ (Київський патріархат).

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі