Українська делегація на суді щодо "скіфського золота" в Нідерландах не може отримати візи – Нищук

Поділитися
Українська делегація на суді щодо "скіфського золота" в Нідерландах не може отримати візи – Нищук Україна зіткнулася з першими труднощами у судовій тяганині за "скіфське золото"
На судовий процес щодо "золота скіфів" можуть впливати російські спецслужби, вважає глава Мінкульту.

Представники України на судовому процесі з прав на вивезене з кримських музеїв "скіфське золото" в Нідерландах зіткнулися з труднощами при оформленні віз, повідомив міністр Культури Євген Нищук.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", міністр вважає, що до виникнення перешкод може бути причетна російська сторона.

"Є дуже багато перешкод, доходить аж до блокування. Я не хочу зараз розповідати, але є проблеми надання віз, складності безпосереднього перебування в Нідерландах. Російська Федерація активно включилася в цей процес, я думаю, з відповідними спецслужбами", - зазначив він на брифінгу в Києві.

Глава Мінкульту розповів, що до складу української делегації на суді входять перший заступник міністра культури Світлана Фоменко та гендиректор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила Строкова, яка все ще не отримала візу. При цьому, судове засідання почнеться вже в середу, 5 жовтня.

Дану проблему міністр має намір обговорити з послом Нідерландів в Україні.

Читайте також: Суд щодо "золота скіфів" у Нідерландах затягнеться на роки

Нагадаємо, 5 жовтня 2016 року в Окружному суді Амстердама відбудеться судове засідання за позовом держави Україна до музею Алларда Пірсона щодо повернення українській стороні так званого "скіфського золота", що зберігається в Нідерландах після анексії Кримського півострова.

Експонати Кримських музеїв перебували в Амстердамі в період анексії Криму Росією. Після завершення виставки, нідерландська сторона відмовилася повернути експонати Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку музеїв Криму.

Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Вона була сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. По закінченні виставки 31 серпня 2014 музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду.

23 січня 2015 року в Амстердамі почався судовий процес про повернення золота скіфів в Україну. Позиція України в процесі заснована на тому, що музеї ніколи не були фактичними власниками експонатів і факт анексії Криму нічого не змінює.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі