Україні слід відродити Бориславське озокеритовое родовище - вчений

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні слід відродити Бориславське озокеритовое родовище - вчений Властивості озокериту погано вивчені
"Земний віск" - озокерит - має ряд унікальних особливостей, завдяки яким використовується в техніці і медицині.

Враховуючи досить великі балансові запаси Бориславського озокеритового родовища, на часі створення міжнародної програми відродження Бориславського озокеритового родовища із залученням іноземних наукових центрів та інвесторів.

Про це пише в своїй статті для ZN.UA Богдан Максимович, член-кореспондент Української нафтогазової академії.

"Озокерит - воскоподібний мінерал нафтового походження - видобували шахтним способом у вигляді озокеритової руди на найвідомішому на той час у світі Бориславському родовищі. Озокерит має ряд унікальних особливостей, завдяки яким використовується у техніці та медицині. Висока термостійкість озокериту зі збереженням еластичності поєднується з великою тепломісткістю. Він здатний утворювати дуже тонку і міцну плівку на поверхні виробів, яка запобігає проникненню агресивних рідин і газів. Крім того, озокерит є гарним діелектриком", - йдеться в статті.

Як зазначає Максимович, Галичина має унікальну можливість стати всесвітньо відомою завдяки своєму єдиному в світі промисловому родовищу озокериту.

"Галичина має унікальну можливість стати всесвітньовідомою завдяки своєму єдиному у світі промисловому родовищу озокериту. Цією можливість слід скористатися, хоча ситуація на сьогодні досить складна. Колишнє Бориславське озокеритове рудоуправління (БОРУ) складалося з двох основних підрозділів - шахти і наземного виробництва. В 90-х роках минулого століття шахту і наземне виробництво було розділено. Наземне виробництво стало власністю ВАТ "Бориславський озокерит", а шахту передали у користування комунальній структурі, некваліфікована діяльність якої призвела до затоплення шахти у 2003 р. За час простою шахти повністю зруйнувалися, були розкрадені всі наземні споруди та устаткування шахти. Сама шахта внаслідок тривалого терміну її затоплення не підлягає відновленню", - йдеться в статті.

"Що у підсумку? З одного боку, унікальне, єдине в світі промислове родовище озокериту, з іншого - затоплена озокеритова шахта, відсутність систематизованої науки щодо використання озокериту в медицині й техніці", - зазначає Максимович.

Детальніше про озокерит читайте в статті Богдана Максимовича "Земний віск" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі