Україні необхідно удосконалити кримінальне законодавство відповідно до вимог Римського статуту - екс-суддя МКТЮ - Україна - dt.ua

Україні необхідно удосконалити кримінальне законодавство відповідно до вимог Римського статуту - екс-суддя МКТЮ

13 січня, 2018, 13:45 Роздрукувати

Кримінальне законодавство України відстає від сучасних стандартів кваліфікації міжнародних злочинів і покарання за них.

Україна має зробити рішучі і швидкі кроки до вдосконалення свого кримінального законодавства © Андрій Товстиженко, DT.UA

Україні необхідно удосконалити кримінальне законодавство відповідно до вимог Римського статуту, наразі це серйозна проблема, заявив в інтерв'ю DT.UA екс-суддя Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії (МКТЮ) Володимир Василенко.

"Цілком можливо ратифікувати його (статут, - ред.) вже нинішнього року із застереженням, що відповідний закон Верховної Ради набере чинності тоді, коли стануть чинними положення ст.124 Конституції із внесеної до неї поправки. Але, поряд із цим, є серйозніша проблема — удосконалення кримінального законодавства України відповідно до вимог Римського статуту", - відмітив Василенко.

Екс-суддя МКТЮ зазначив, що положення Кримінального кодексу України, в яких ідеться про воєнні злочини і злочини проти людяності, є дуже фрагментарними.

"Кримінальне законодавство нашої держави відстає від сучасних міжнародних стандартів кваліфікації міжнародних злочинів і покарання за них. Спираючись на практику МКТЮ та на Римський статут, Україна вже тепер має зробити рішучі і швидкі кроки до вдосконалення свого кримінального законодавства", - підкреслив Василенко.  

Читайте також: Луценко назвав умову ратифікації Україною Римського статуту
 

Детальніше про необхідність ратифікації Україною Римського статуту читайте в інтерв'ю Володимира Василенка "Україна повинна вимагати притягнення російського керівництва до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >