Україні необхідно самостійно визначати свою долю – думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні необхідно самостійно визначати свою долю – думка Україна потребує реформ і подолання корупції сильніше, ніж американської зброї
"Старші товариші" не вирішуватимуть проблеми України за неї, а до порад партнерів слід ставитися раціонально.

Зміна порядку денного в міжнародних відносинах, зокрема, посилення санкційного тиску на Росію, створює у багатьох українців ейфорію, що проблеми можуть бути вирішені зовнішньополітичними партнерами. Але ці ілюзії є помилковими і шкідливими, вважає директор Інституту стратегічних досліджень НАНУ, радник президента України Володимир Горбулін.

"На жаль, навіть три роки війни, тисячі жертв так і не змогли вбити в нас "магічне мислення". Надії на чарівний порятунок ("американською зброєю", "скорим розпадом Росії", "вступом України до НАТО") виявляються сильнішими за будь-які зіткнення з реальністю", – пише він у своїй статті для DT.UA.

Реальність же полягає в тому, що у кожної держави є свої національні інтереси, які не завжди збігаються з українськими.

"Ми щиро ображаємося, коли наші союзники роблять щось таке, що йде врозріз з нашими бажаннями (але відповідає інтересам союзників). Ми вибухаємо гнівом, коли та чи інша країна "йде на компроміс з Росією" (відстоюючи економічні інтереси своїх громадян і свого бізнесу). Ми все ще в більшості своїй сприймаємо міжнародну політику крізь риторику, а не інтереси", – зазначає експерт.

Коли офіційний Київ може сформулювати чітку позитивну порядку, Україна нерідко домагається позитивних результатів. В якості прикладів автор наводить системну роботу, спрямовану на визнання міжнародним співтовариством незаконної анексії Криму або легітимізації угруповань "ДНР" і "ЛНР".

На думку Горбуліна, сьогоднішня розстановка сил у Вашингтоні розширює вікно можливостей для надання Україні американських озброєнь. Однак цей крок США варто розцінювати радше як політичний жест, що символізує підтримку курсу української держави.

У той же час, активна підтримка США не гарантією успішного проведення життєво важливих перетворень в Україні: підвищення ефективності управління сектором національної безпеки, боротьби з корупцією, дієвих реформ і забезпечення економічному зростанні.

"Безумовно, на даний момент національні інтереси України і зовнішньополітичні інтереси США збігаються. Однак це не означає, що вони будуть такими постійно, або що рішення, які будуть гарні для зовнішньої політики США, виявляться однаково гарні й для національних інтересів нашої країни.... З наслідками завжди доводиться жити країні, якої радили: порадники будуть далеко, і в разі невдачі лише зніяковіло розведуть руками. Мова, безумовно, не про те, що потрібно ігнорувати поради наших партнерів, однак ставиться до них слід зі здоровим скепсисом і раціональністю", – резюмує експерт.

Детальніше про переформатування системи міжнародних відносин в умовах "нової холодної війни" та перспективи України читайте у статті Володимира Горбуліна "Геополітична реверсія: "нові 80-ті" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі